مدیران خودروعصر اعتبار

ستاری:

تهران جزو ۵۰ شهر خلاق دنیا است

عصر ساختمان- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: شهرداری الان صاحب شهر و اتفاقاتی که در داخل آن می‌افتد، نیست.

تهران جزو ۵۰ شهر خلاق دنیا است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، سورنا ستاری در افتتاحیه سومین نمایشگاه شهر هوشمند گفت: خوشحالم شهرداری تهران حرکت جدی در این حوزه ایجاد کرد است. از نظر ما شهر هوشمند سیستم عامل جدیدی است که قرار است روی سخت افزار تهران قرار گیرد و کاربری شهر را تغییر دهد.

  وی افزود: وفتی از شهر هوشمند صحبت می کنیم از یک سیستم عامل در بستر یک نرم افزار صحبت می شود.  قرار است این نرم افزار براساس زیست بوم بر روی سخت افزاری براساس توان نیروی داخلی نصب شود.‌

  ستاری گفت: درباره یک نرم افزار جدی در شهر صحبت می کنیم که به شهرداری این قدرت را خواهد داد که صاحب شهر شود. شهرداری الان صاحب شهر نیست و صاحب اتفاقاتی هم که در داخل شهر می افتد نیست.

  وی افزود: اگر شهرداری الان بیاید در این بازی می برد و صاحب شهر می شود، اصولا شهرها در آینده دنیا نقش فوق العاده ای دارند و پیش از هر چیزی یک پلت فرم آموزشی هستند.‌

  معاون علمی و فناوری رییس جمهور تصریح کرد: در آینده پلت فرم ها شهرها هستند. شهرها در آینده پلت فرم های آموزش هستند.

  ستاری ادامه داد: ما راجع به شهر و نواحی نوآوری شهری و کارخانه های نوآوری در سطح شهر صحبت می کنیم که اینها می توانند در سطح شهر تحول ایجاد کنند.‌

  وی با اشاره به اینکه شهرداری به جای آنکه درآمد را از محل فروش تراکم داشته باشد، باید از محل شهر هوشمند داشته باشد افزود: چراکه درآمدهای شهر هوشمند یک درآمد بی نهایت است و کسانی که همراه نباشند، شکست می خورند.

  ستاری تاکید کرد که بازیگردانی کسب و کار در آینده عوض می شوند و اشتغال فوق العاده ای افزایش می یابد .کسب و کارهای سنتی راهی جز خرید استارت آپ ها ندارند که همان جریان حرکت پول در اکوسیستم است و بخش خصوصی از سرمایه جوانانی که پول در جیب هایشان که نه بلکه در سرهایشان است استفاده خواهد کرد.

  معاون رییس جمهور تاکید کرد: اگر جلوی زیست بوم جوانان بایستیم بازنده هستیم. این حرکتی است که در جوانان ایجاد شده و نمی توان جلوی آن را گرفت و استارت آپ ها و دانش بنیان ها در همه دنیا در حال رشد هستند.

  وی ادامه داد: همه فهمیدند سرمایه کشور جوانانش هستند و این دانش است که مورد استفاده قرار می گیرد و باید مورد توجه قرار گیرد. الان دو سال متوالی است که تهران جزو 50 شهر خلاق دنیا است.

  ستاری خطاب به شهرداری و شورای شهر تهران گفت: اگر لازم است لایحه ای در دولت پیگیری کنیم و یا تقدیم شورای شهر شود آن را پیگیری می کنیم و امکانات مالی و دانشگاهی و استارت آپ و زیست بوم فناوری ما به طور کامل در اختیار شهرداری تهران است که می توانیم هماهنگی لازم را انجام دهیم و در اختیارشان قرار دهیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی