مدیران خودروعصر اعتبار

درپی ورود پول‌های کثیف به بازار مسکن کانادا;

مالیات سنگین از خانه‌های خالی در ونکوور

عصر ساختمان-تعیین مالیات برای خانه‌های خالی در شهر ونکوور ضمن کاهش ۲۲ درصدی این خانه‌ها موجب درآمد ۴۰ میلیون دلاری برای شهرداری این شهر طی دو سال شده است

مالیات سنگین از خانه‌های خالی در ونکوور
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از صدا و سیما، تعیین مالیات برای خانه‌های خالی در شهر ونکوور ضمن کاهش 22 درصدی این خانه‌ها موجب درآمد 40 میلیون دلاری برای شهرداری این شهر کانادا طی دو سال شده است.

    خرید خانه و آپارتمان به عنوان سرمایه گذاری و ورود پول‌های آلوده به بازار مسکن طی سال‌های گذشته موجب رشد زیاد قیمت‌ها در این بخش شده بود. مسئولان اقداماتی را برای مهار رشد زیاد قیمت‌ها آغاز کردند. جدا از کسب مالیات بیشتر از خریداران خارجی، طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی در شهر ونکوور از دو سال قبل آغاز شد. در این طرح اگر خانه‌ای بیش از 6 ماه در سال خالی بماند باید به اندازه یک درصد از ارزش ملک مالیات به شهرداری بپردازد. پس از دو سال، براساس برآورد‌های انجام شده، آمار خانه‌های خالی 22 درصد کاهش یافته و مبلغ 40 میلیون دلار درآمد برای شهرداری حاصل شده که قرار است برای تامین خانه‌های قابل دسترس هزینه شود. مسئولان شهری تورنتو نیز با اذعان به وجود 65000 خانه خالی در این شهر در حال بررسی تاثیر وضع این مالیات هستند. بر این مبنا شورای شهر ونکوور مصوب کرده اند که در سال 2020 مالیات خانه‌های خالی از یک درصد به یک و بیست و پنج صدم درصد افزایش پیدا کند.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی