مدیران خودروعصر اعتبار

۲ هزار و ۵۰۰ نفر در طرح مسکن ملی کرمانشاه ثبت‌نام کردند

عصر ساختمان- معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، در گفت‌وگو با فارس از ثبت‌نام حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از استان برای طرح ملی مسکن خبر داد.

۲ هزار و ۵۰۰ نفر در طرح مسکن ملی کرمانشاه ثبت‌نام کردند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، زمان ثبت‌نام متقاضیان در طرح اقدام ملی در استان‌های یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه، ازساعت 10 صبح 16 آذرماه شروع شد.

  زمان این ثبت‌نام ساعت 24 امروز (دوشنبه، 18 آذرماه) به پایان می‌رسد، اما در استان کرمانشاه، این سامانه باز نشده، بسته شد.

  معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در گفت‌وگو با فارس، از ثبت‌نام حدود 2 هزار و 500 نفر از استان برای طرح ملی مسکن خبر داد.

  عبدالرضا غفوری ادامه داد: ثبت‌نام طرح ملی مسکن از 16 آذرماه همزمان با چهار استان دیگر در استان کرمانشاه شروع شد به علت محدودیت ظرفیتی که وزارت راه و شهرسازی در این سامانه قائل شده بود و استقبال مردم، ظرفیت با توجه به تعداد اولیه که در نظر گرفته بودند بعد از یک ساعت، تکمیل و سایت بسته شد.

  وی خطاب به متقاضیانی که از ثبت‌نام جامانده‌اند، گفت: در آینده نزدیک بعد از پایش اولیه که اتفاق بیافتد متقاضیان واجدشرایط شناسایی می‌شود و احتمال تغییر در ظرفیت وجود دارد.

  غفوری، از تمامی متقاضیان خواست بعد از اعلام مجدد به سامانه مسکن ملی به آدرس https://tem.mrud.ir/ وارد شوند و روند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

  متقاضیان ثبت‌نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین‌ماه 84 به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد و به عبارتی فرم «ج» در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

  شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است، البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

  داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است و سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

  نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و...، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

  در طرح اقدام ملی مسکن قرار است، 400 هزار واحد مسکونی شامل 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزار واحد در شهرهای زیر 50 هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و 100 هزار واحد در بافت‌های فرسوده احداث شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو