مدیران خودروعصر اعتبار

عوارض قبوض آب در بودجه ۹۹

عصر ساختمان- شرکت‌های آبفای شهری سراسر کشوربر اساس لایحه بودجه موظف شدند علاوه بر دریافت نرخ آب بهای شهری، به ازای هر متر مکعب فروش آب شرب، مبلغ ۲۰۰ ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کنند.

عوارض قبوض آب در بودجه ۹۹
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، در بند "ب" تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 99 اعلام شده که وزارت نیرو از طریق شرکت های آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب بهای شهری، به ازای هر متر مکعب فروش آب شرب، مبلغ 200 ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کند.

    100 درصد وجوه دریافتی تا سقف 965 میلیارد (965.000.000.000) ریال از محل حساب  مذکور در ردیف معین در بودجه شرکت مزبور صرفاً جهت آبرسانی شرب روستایی و عشایری اختصاص می یابد.

    20 درصد اعتبار مذکور برای آبرسانی شرب عشایری و 80 درصد برای آبرسانی شرب روستایی بر اساس شاخص جمعیت و کمبود آب شرب سالم بین استان های کشور در مقاطع سه ماهه از طریق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور توزیع می‌شود تا پس از مبادله موافقتنامه بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها و شرکت‌های آب و فاصلاب روستایی استان‌ها و یا سازمان امور عشایر  ایران هزینه شود. وجوه فوق مشمول مالیات به نرخ صفر است.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی