مدیران خودروعصر اعتبار

ملکی خبر داد:

افزایش ۱۴ درصدی جانباختگان با گاز منوکسیدکربن در ۶ ماهه نخست سال

عصر ساختمان-سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: براساس آمار میزان حوادث گاز گرفتگی در ۶ ماهه نخست سال ۱۴ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۱۴ درصدی جانباختگان با گاز منوکسیدکربن در ۶ ماهه نخست سال
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران با اشاره به طرح بازدید از منازل برای کاهش حوادث گاز گرفتگی گفت: امروز یکی از بزرگترین طرح‌های کارشناسی سازمان آتش نشانی شهر تهران با در محدوده شرقی تهران اجرا می‌شود.

  وی افزود:با توجه به سرد شدن هوا و بالا رفتن حوادث گازگرفتگی با گاز منوکسیدکربن به خصوص در مناطق دارای بافت فرسوده، طرح پایش وسایل گرمایشی در شمال و شرق شهر تهران اجرا می‌شود.

  اجرای طرح بازدید از منازل به منظور کاهش حوادث گاز گرفتگی/افزایش 16 درصدی جانباختنگان با گاز منوکسیدکربن در 6 ماهه نخست سال

  سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: طرح پایش وسایل گرمایشی سال‌های گذشته فقط در شرق تهران اجرا شد، امسال این طرح در مناطق 4، 7، 8، 14، 15. 3 اجرا می‌شود.

  ملکی گفت: امروز منازل محله نامجو با کمک 10 تیم که شامل کارشناسان آتش نشانی، مربیان و داوطلبان آتش نشانی هستند مورد بازدید قرار می‌گیرد.

  وی ادامه داد: در این طرح کارشناسان آتش نشانی به در منازل مراجعه می‌کند و با اجازه مالکان وارد خانه شده و به طور کامل منازل را مورد بازدید قرار می‌دهند در صورتی که منازل از نظر ایمنی شرایط خوبی نداشته باشند یک دستگاه دتکتور (دستگاه سنجش میزان گاز منوکسید کربن) توسط ماموران آتش نشانی نصب و طرز کار با آن به مالکان آموزش داده می‌شود به این امید که بتوانیم تعداد جانباختگان حوادث گازگرفتگی را کاهش دهیم.

  سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران بیان کرد: حوادث گاز گرفتگی با دیگر حوادث متفاوت است به عنوان مثال آتش به اموال افراد آسیب می‌زند، اما گاز گرفتگی فقط با جان افراد سروکار دارد و به راحتی و با رعایت نکات ساده‌ای می‌توان جلوی این حوادث را بگیریم.

  ملکی در مورد میزان جانباختگان حوادث گازگرفتگی در سال گذشته گفت: براساس آمار پزشکی قانونی در 6 ماهه نخست امسال میزان جانباختگان حوادث گاز گرفتگی 14 درصد افزایش داشته و در استان تهران 20 درصد تلفات جانی داشتیم.

  وی گفت: براساس آمار روز‌های که هوا بارانی و سرد می‌شود، آمار حوادث گارگرفتگی بالا می‌رود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی