مدیران خودروعصر اعتبار

زمین فروشی غیرقانونی با سربرگ بنیاد شهید

عصر ساختمان- معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: دو کلاهبردار حرفه‌ای که با فروش زمین‌های دادگستری در کرج پول میلیاردی به جیب زده بودند بازداشت شدند.

زمین فروشی غیرقانونی با سربرگ بنیاد شهید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت شکایت علیه دو مرد فریبکار که محسن و بهروز نام دارند از سال 95 در شعبه 12 دادسرای ناحیه 3شهید بهشتی کرج مطرح شد. شکایت‌های مطرح شده حکایت از این داشت که دو متهم با راه اندازی یک شرکت کاغذی در کرج با سربرگ بنیاد شهید اقدام به فروش خودرو و زمین به افراد کرده و به این شیوه از متقاضیان کلاهبرداری کرده و سپس متواری شده‌اند.

  وی افزود: بررسی‌ها حکایت از این داشت که دو متهم با قطعه‌بندی زمین‌هایی که در توقیف دادگستری بود آن را به متقاضیان فروخته و ارزش مالی پرونده بیش از 20 میلیارد تومان است که پرونده برای بررسی تخصصی به اداره چهارده پلیس آگاهی تهران فرستاده شد. کاراگاهان در جریان تحقیقات خود موفق شدند مخفیگاه محسن42 ساله را شناسایی و او را بازداشت کنند.

  سرهنگ کارآگاه تقی پور ادامه داد: محسن در بازجویی‌ها به کلاهبرداری میلیاردی با همدستی دوست 50 ساله‌اش بهروز اعتراف کرد. او گفت به پیشنهاد بهروز این شرکت را راه‌اندازی کردیم و با درج آگهی‌های فروش ویژه خودرو و زمین متقاضیان را وسوسه و ترغیب به خرید می‌کردیم. سپس با جعل سربرگ بنیاد شهید اقدام به قطعه بندی زمین‌های حوالی کرج و فروش آن به متقاضیان می کردیم تا این که مشخص شد زمین‌ها در توقیف دادگستری است و بازداشت شدم.

  معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: در حالی که 80 نفر از مالباختگان محسن را شناسایی کرده بودند او راهی زندان شد و تحقیقات برای بازداشت همدست 50 ساله‌اش همچنان در جریان بود تا این که مشخص شد او با راه‌اندازی دفتری مشابه در منطقه ازگل تهران مشغول کلاهبراری است که او را بازداشت و به دستور بازپرس روانه زندان کردند.

  سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : دو متهم علاوه بر این پرونده پرونده های مالی متعددی در دادسراها دارند که در حال رسیدگی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی