مدیران خودروعصر اعتبار

حبیب‌زاده خبر داد:

تدوین بخشنامه مرمت و بازسازی بافت‌های فرسوده در محدوده اجرای طرح‌های دولتی و شهرداری‌

عصر ساختمان- عضو کمیسیون عمران،‌ حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران از تدوین بخشنامه‌ای مبنی بر حل مشکل مرمت و بازسازی بافت فرسوده در محدوده طرح‌های دولتی و طرح‌های شهرداری خبر داد.

تدوین بخشنامه مرمت و بازسازی بافت‌های فرسوده در محدوده اجرای طرح‌های دولتی و شهرداری‌
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایلنا، «افشین حبیب‌زاده» عضو کمیسیون عمران،‌ حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در خصوص سرانجام تذکر وی درباره صدور مجوز مرمت و بازسازی بافت‌ فرسوده در محله ده‌ونک اظهار داشت: پس از تذکری که در صحن شورای شهر مطرح شد، در جلسه‌ای با آقای گلپایگانی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران، پیش‌نویس بخشنامه‌ای در این زمینه آماده شد.

  او ادامه داد: این بخشنامه می‌تواند بخشی از مشکلات موجود در مناطقی که طرح‌های دولتی و طرح‌های شهرداری وجود دارد و به گو‌نه‌ای فریز شده که در آن هیچ کاری از جمله مرمت و بازسازی بافت فرسوده را نمی‌توانند انجام دهند، حل می‌کند.

  حبیب‌زاده با بیان اینکه این بخشنامه فضاهای سبز موجود دارای مالکان شخصی را نیز در نظر گرفته، ادامه داد: معاون معماری و شهرسازی اعلام کرد، برمبنای این بخشنامه حتی برای بخش‌هایی که جزو فضای سبز محسوب می‌شوند و مالک شخصی دارند نیز  پیشنهاداتی ارائه شده که به این بخشنامه اضافه خواهد شد.

  عضو کمیسیون عمران،‌ حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران تصریح کرد: در آخرین پیگیری‌ها اعلام شد، بخشنامه در حال تکمیل است و شرایطی را مهیا می‌کند که شهروندان بتواند از آن استفاده کنند، چرا که به لحاظ قانونی دولت یا شهرداری تنها تا 5 سال می‌تواند منطقه‌ای را برای اجرای طرح‌های جدید فریز کنند و اگر در این 5 سال نتوانند کاری انجام دهند،‌ مطابق با قانون شهرداری موظف است پس از منقضی شدن این زمان برای آنها مطابق با ضوابط پروانه صادر کند که این ضوابط به زودی در این بخشنامه ابلاغ می‌شود.

  حبیب‌زاده در یکصد و شصت و یکمن جلسه شورای شهر تهران نسبت به رسیدگی شهرداری تهران به وضعیت خانه‌های ده ونک تذکر داده بود. وی در این تذکر با اشاره به تبصره یک قانون «تعیین وضعیت املاک واقع در طرحهای دولتی و شهرداری‌ها» مجلس شورای اسلامی مصوب سال 67 اصلاحی در سال 80 اظهار کرده بود؛ طبق این مصوبه در صورتی که اجرای طرح و تملک املاک واقع در آن به موجب برنامه زمان‌بندی مصوب به حداقل 5 سال بعد موکول شده باشد،‌ مالکان املاک واقع در طرح از کلیه حقوق مالکانه مانند احداث یا تجدید بنا یا افزایش بنا و تعمیر و فروش و اجاره و رهن و غیره برخوردارند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
    آرشیو