مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر نیرو:

سیل احتمالی را مدیریت می‌کنیم / هشدار درخصوص تجاوز به حریم رودخانه‌ها

عصر ساختمان-به نظر می‌رسد سیلی در کار نیست چراکه "از حدود ۵۰ میلیارد مترمکعب حجم مخازن کشور (سدها) حدود ۲۴میلیارد مترمکعب آن خالی است". این خبری است که رضا اردکانیان داد و آن را در راستای مدیریت مخازن کشور توسط وزارت نیرو دانست.

سیل احتمالی را مدیریت می‌کنیم / هشدار درخصوص تجاوز به حریم رودخانه‌ها
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از خانه ملت، رضا اردکانیان با اعلام اینکه "با خالی نگه داشتن مخازن سدهای کشور، این مخازن مدیریت و فضا برای دریافت سیلاب‌های احتمالی باز است" گفت: رفع تجاوزها به حریم رودخانه‌ها اقدام مهم دیگری برای مقابله سیل است که کلید آن در دستان مردم جای گرفته است البته هشدارهای بسیاری نیز در این خصوص داده شده است.

  "تاکنون 7500 کیلومتر رودخانه‌های مهم و اصلی لایروبی شده و لایروبی 1100 کیلومتر دیگر را تا پایان سال در برنامه گنجانده‌ایم." این خبر دیگری است که اردکانیان داد و نسبت به "برنامه‌ریزی برای تامین منابع آن با کمک سازمان برنامه و بودجه" تاکید کرد.

  پس از سیل ویرانگر فرودین ماه سال جای همچنان نگرانی از وقوع سیل در کشور وجود دارد و به دلیل اینکه زمستان امسال نیز فصل آبی پیش‌بینی شده است بسیاری از کارشناسان از وقوع مجدد سیل هشدار داده‌اند.

  اردکانیان همچنین از ستادهای کنترل بحران استانی برای جلوگیری از سیل با هماهنگی و همکاری سازمان هواشناسی خبر داد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی