مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه و شهرسازی:

ثبت نام طرح ملی مسکن تا پایان امسال ادامه دارد

عصر ساختمان- اسلامی گفت: طرح اقدام ملی مسکن تا پایان امسال ادامه خواهد داشت و استان تهران به عنوان اولین شهر برای این طرح کلنگ زنی می‌شود.

ثبت نام طرح ملی مسکن تا پایان امسال ادامه دارد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگار راه و شهرسازی درباره سهمیه بندی سوخت وانت بار‌ها و سایر خودرو‌های حمل بار اظهار کرد: سوخت هرکس با هر وسیله‌ای که در خدمت مردم باشد تأمین می‌شود و تمامی این خودرو‌ها سهمیه دارند.
  او بیان کرد: اگر اسم این خودرو‌ها در بخش سهمیه‌ها برده نشده به معنی آن نیست که سهمیه به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

  اسلامی با اشاره به اینکه هیچ خساستی برای دادن سهمیه سوخت به خرج نمی‌دهیم، گفت: بخش اعظمی از جامعه توسط این خودرو‌ها خدمت می‌گیرند بنابراین کسی حق ندارد سهمیه به آن‌ها ندهد.

  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سواری کرایه‌ای که اقدام به مسافرگیری و یا جا به جایی بار می‌کند 750 لیتر سهمیه دارد و سهمیه آبان آن‌ها هم تأمین شده است.

  او درباره افزایش وام مسکن هم گفت: باید کاری کنیم تا جامعه خرید توانمند شود و کار‌ها و اقداماتی که در این شرایط تورم‌زا هست در این شرایط انجام نمی‌دهیم.

  اسلامی با اشاره به اینکه افزایش وام مسکن طرحی است که بانک مسکن به بانک مرکزی داده است، اظهار کرد: این وام قابل انتقال از سازنده به خریدار است.

  وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: جامعه هدف مهم( اقشار متوسط رو به پایین درآمدی) است و اگر وام را اضافه کنیم و این جامعه هدف نتواند اقساط آن را پرداخت کند بنابراین جامعه از دور خارج می‌شود در حالی که قصد ما آن است که اقشار متوسط رو به پایین را توانمند کنیم.

  او با بیان اینکه در طرح ملی زمین و مسکن زمین به صورت گروهی یا فردی به متقاضیان می‌دهیم، گفت: در سه استان اول تا کنون 15 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند. در استان قم ظرفیت به سرعت پر شد که در آینده نزدیک برای این استان زمینه در نظر خواهیم گرفت.

  وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن تا آخر امسال ادامه خواهد داشت.

  او با اشاره به اینکه در شهر تهران هم ظرفیت برای طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفتیم، گفت: طرح اقدام ملی مسکن ابتدا از استان تهران با حضور رئیس جمهور شروع و تهرانسر به عنوان اولین شهر در این استان توسط رئیس جمهور کلنگ زنی شد.

  اسلامی اظهار کرد: در سایر کلانشهر‌ها هم سهمیه ای برای ساخت مسکن ملی  در نظر گرفته‌ایم که با دقت و برنامه ریزی دقیق این طرح را برای تمام اقشار به بهترین نحو ممکن اجرا خواهیم کرد. آمار ما در این بخش فرضی نیست بلکه آمار دقیقی را به تمامی مردم ارائه می‌دهیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی