مدیران خودروعصر اعتبار

ظرفیت مسکن ملی در کردستان تکمیل شد

عصر ساختمان- ثبت‌نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن از صبح امروز در سه استان کردستان، کهکیلویه و بویراحمد و گلستان آغاز شد که طبق آخرین آمار، ظرفیت نام‌نویسی در استان کردستان تکمیل شده است.

ظرفیت مسکن ملی در کردستان تکمیل شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، به دنبال ثبت نام طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در چهار استان سیستان‌وبلوچستان، قم، خراسان‌شمالی و خراسان‌جنوبی  که از سه‌شنبه هفته قبل آغاز شده بود، از صبح امروز شنبه 25 آبان نام‌نویسی متقاضیان در سه استان کردستان، کهکیلویه و بویراحمد و گلستان شروع شده که تا ساعت 12:15 تعداد ثبت‌نامی‌ها در استان کردستان 2373 نفر، در کهکیلویه و بویراحمد 859 نفر و در گلستان 1630 نفر اعلام شده است.

  دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و  شهرسازی اعلام کرد: ظرفیت استان کردستان به طور کامل تکمیل شده و در استان کهکیلویه و بویراحمد شهرهای یاسوج، سی‌سخت و لیکک و در استان گلستان نیز شهرهای گرگان، گنبدکاووس و آق‌قلا، تکمیل ظرفیت شده‌اند.

  استان کردستان با 10 شهرِ بانه، بیجار، دهکلان، دیواندره، سریش آباد، سقز، سنندج، قروه، کامیاران و مریوان در طرح اقدام ملی مسکن شرکت کرده است که در روز نخست ثبت‌نام این طرح ظرفیت  10 شهر تکمیل و سایت بسته شد.

  همچنین در کهکیلویه و بویراحمد برای هشت شهرِ چرام، دهدشت، دوگنبدان، دیشموک، سی‌سخت، لنده، لیکک و یاسوج ثبت نام انجام می شود که برای سه شهر سی‌سخت و لیکک ظرفیت تکمیل و سایت بسته شده است و ثبت نام برای شهرهای باقیمانده در حال انجام است.

  این گزارش همچنین حاکی است که در استان گلستان نیز طرح ثبت‌نام اقدام ملی مسکن برای شهرهای آزادشهر، آق قلا، بندر ترکمن، گرگان و گنبدکاووس انجام شده که برای سه شهر گرگان، گنبدکاووس و آق قلا ظرفیت ثبت نام تکمیل و سایت برای متقاضیان بسته شده است.

  ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir انجام می‌شود. در طرح اقدام ملی مسکن احداث 400 هزار واحد مسکونی طی امسال و سال آتی در دست انجام است که 200 هزار واحد آن در شهرهای جدید و از سوی شرکت عمران شهرهای جدید، 100 هزار واحد آن توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران در بافت های فرسوده و ناکارآمد و 100 هزار واحد آن نیز در شهرهای زیر 100 هزار نفر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی