مدیران خودروعصر اعتبار

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد:

آمادگی جامعه برای پذیرش شهرسازی مشارکت مبنا

عصر ساختمان-یک عضو شورای شهر تهران با تاکید بر آمادگی جامعه برای پذیرش شهرسازی مشارکت مبنا، گفت:‌ باید امروز برنامه‌هایی که تدوین شده را به یک الگو تبدیل کنیم.

آمادگی جامعه برای پذیرش شهرسازی مشارکت مبنا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمد سالاری در همایش بزرگداشت روز جهانی شهرسازی که امروز در محل ساختمان شماره 2 شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد با اشاره به برگزاری دومین اجلاس کمیسیون‌های شهرسازی کلانشهرهای کشور در مشهد مقدس گفت: همه محورهایی که در این همایش به آن پرداخته شد به نوعی راهبردهای تحقق حقوق عمومی است.

  عضو شورای شهر تهران گفت: شهرسازی مشارکت مبنا بر مفهوم مشارکت ذینفعان یعنی مردم، گروههای مرجع، دانشگاه‌ها و متخصصین به عنوان مولفه‌های اصلی آن تاکید دارد که همه این موارد به جایگاه حقوق عمومی که متاسفانه در نظامات تصمیم گیری ما مغفول مانده تاکید دارد.

  وی افزود:‌ آنچه که مسلم است موضوع شهرسازی مشارکتی است. تصمیم گیری مشارکتی امروزه در جامعه ما نهادینه شده و در ادبیات مدیران تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در مقدمه برنامه‌های بلند مدت کشور به آن توجه جدی می‌شود.

  سالاری ادامه داد: امروز جامعه آمادگی پذیرش شهرسازی مشارکت مبنا و تحقق آن را دارد. مهمترین رسالت ما این است که بتوانیم برنامه‌هایی که تدوین شده و بودجه آن در برنامه 5 ساله سوم شهر تهران دیده شده را دنبال کنیم تا منجر به الگو شوند.

  وی افزود: همه مدیران شهر تهران‌ در همه سطوح تلاش می‌کنند که با مشارکت ذینفعان به این موضوع بپردازند.

  سالاری ادامه داد: در شهر تهران با وسعت 650 کیلومتر مربعی و 22 منطقه با محدودیت منابعی که داریم حدود 12 هزار میلیارد برای پرداخت حقوق و نگه داشت شهر صرف می‌شود و باقیمانده بودجه 18 هزار میلیارد تومانی به سایر حوزه‌ها از جمله اجرای پروژه‌های عمرانی اختصاص پیدا می‌کند که رقم بسیار ناچیزی است. لذا یکی از نگرانی‌های من این است که حال که این نگاه مشارکت مبنا حاکم شده است نتوانیم در الگو سازی موفق باشیم.

  این عضو شورای اسلامی شهر تهران، در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: اگر در الگو سازی موفق نباشیم پس از اتمام این دوره ممکن است به سرخوردگی مبتلا شویم چرا که اگر نتوانیم این گفتمان را به الگوهای قابل تحقق تبدیل کنیم جامعه دچار سرخوردگی می‌شود.

  وی گفت:‌ برنامه‌ توسعه محله‌ای به معنای زیر سوال بردن برنامه‌توسعه جامعه محور نیست.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو