مدیران خودروعصر اعتبار

اعلام زمان واگذاری واحد‌های طرح مسکن ملی + شرایط دریافت وام

عصر ساختمان- سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی زمان و نحوه واگذاری واحد‌های طرح مسکن ملی را مشخص کرد.

اعلام زمان واگذاری واحد‌های طرح مسکن ملی + شرایط دریافت وام
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از میزان، پروانه اصلانی سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی؛ با اشاره به قیمت مسکن در کشور اظهار کرد: قیمت مسکن تحت تاثیر تصمیماتی در سطح اقتصاد کلان و اقتصاد سیاسی است با این وجود عرضه مسکن به عنوان یک عامل درون بخشی نقش مهمی در قیمت مسکن بازی خواهد کرد.

  سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: تاثیرگذاری طرح اقدام ملی مسکن بر قیمت بازار بستگی به زمان واگذاری و ایجاد انگیزه برای خرید مسکن دارد.

  وی ادامه داد: انتخاب سازنده‌های خوشنام، دریافت 30 درصد قیمت مسکن، دارا بودن خدمات زیر بنایی زمین و تامین زمین مناسب در حوزه خدمات شهری از ویژگی‌های مهم این طرح است که با رعایت این موارد و برنامه ریزی واگذاری این واحد‌ها 2 سال به طول خواهد انجامید.

  اصلانی با اشاره به قیمت واحد‌های طرح ملی مسکن بیان کرد: بر اساس قانون ساماندهی واگذاری واحد‌های مشارکتی با قیمت کارشناسی روز با تقسیط 5 ساله با تنفس 2 سال از زمان دریافت وام محاسبه می‌شود و به دنبال اصلاح آیین نامه برای افزایش زمان تقسیط هستیم.

  به گفته وی؛ در مورد زمین‌های 99 ساله، قیمت تمام شده و اجاره زمین از متقاضی دریافت می‌شود.

  سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تفاوت‌های این طرح با مسکن مهر بیان کرد: انتخاب زمین در مسکن مهر بدون آماده سازی و خدمات زیربنایی بود، اما اولین شرط در طرح اقدام ملی مسکن، دارا بودن خدمات زیر بنایی آب برق، گاز و فاضلاب است.

  وی افزود: تسهیلات بانکی در طرح ملی مسکن از منابع غیر یارانه‌ای است و نحوه پرداخت در این طرح آسان‌تر شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی