مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

فراخوان چهار ایستگاه نسل جدید راه‌آهن به زودی برگزار می‌شود

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح چهار ایستگاه جدید آ‌ماده شده و به فراخوان گذاشته شده است که امیدواریم با استفاده از تجارب سایر کشورهای موفق این پروژه‌ها را به ثمر برسانیم.

فراخوان چهار ایستگاه نسل جدید راه‌آهن به زودی برگزار می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایلنا، سعید رسولی در هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها اظهار داشت: این کنفرانس با حضور نمایندگان راه‌آهن کشورهای ترکیه، عراق، سوریه، مقدونیه، روسیه، اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، آلمان، فرانسه ، قزاقستان و چین برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه امروزه تصور اداره شهرهای بزرگ توسعه یافته بدون نظام حمل و نقل ریلی دور از ذهن است گفت: در اثر حاضر شهرسازی‌های مبتنی بر حمل و نقل همگانی در کشورهای پیشرفته بر پایه حمل و نقل ریلی بنا شده و توسعه شهرها با رویکرد توسعه پایدار صورت می‌گیرد.

  وی ادامه داد: ایستگاه‌های راه‌اهن ایفاکننده نقش اصلی این توسعه هستند و به عنوان نقاط مهم شهری در واقع محل تلاقی شهر و ریل بوده و بسیاری از خدمات علاوه بر دسترسی به حمل و نقل در آن ارائه می‌شود.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تجربه نشان داده در صورتی که جابجایی مردم به صنعت حمل و نقل ریلی منتقل شود تنها راه حل برون‌رفت از مشکلات تردد مردم در کلانشهرها ترافیک و آلودگی‌های زیست محیطی همان ایجاد نظام شهرنشینی بر پایه حمل و نقل است، گفت: وظیفه راه‌آهن به عنوان متولی صنعت حمل و نقل ریلی بسیار مهم است چرا که برای توسعه شبکه ریلی در کلانشهرها و شهرهای پرجمیعت و اتصال آنها به شهرهای اقماری و یکپارچگی حمل و نقل ریلی بهینه‌سازی ایستگاه‌های قطار و جانمایی درست ایستگاه‌ها بسیار مهم است.

  رسولی با تاکید بر اینکه ایستگاه‌های راه‌آهن به عنوان دروازه ارتباط بین شهر و ریل هستند گفت: در ایستگاه‌ها در کنار ارائه خدمات نوین و افزایش سطوح دسترسی و حمل و نقل درب به درب با تجاری سازی فضاهای ایستگاه‌ها از طریق توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال برای ساکنین باید جذابیت ایجاد کند.

  وی ادامه داد: در حقیقت شهرسازی مبتنی بر ریل یک نقشه دستیابی برای مراکز مسکونی، تجاری و چندکاربردی به مرکزیت اطراف ایستگاه حمل و نقل با توجه به استراتژی رشد هوشمند است.

  مدیرعامل شرکت راه‌اهن ادامه داد: توسعه حمل و نقل ابزاری برای افزایش محبوبیت شهرها است که جوامع پویایی بیشتری را ایجاد می‌کند.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بدون شک بخش دولتی در صنعت حمل و نقل ریلی از توانمندی‌های سرمایه‌گذاری‌های لازم برخوردار نیست گفت: برای تحقق کامل اهداف تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ضروری است تا این بخش با انجام سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز دسترسی آسان مردم به حمل و نقل ریلی را فراهم کند.

  وی گفت: کاهش حجم ترافیک شهری، افزایش کیفیت هوا و کاهش هزینه‌های حمل و نقل و در نتیجه افزایش کیفیت زندگی از اثرات مثبت سرمایه‌گذاری در حمل و نقل ریلی است.

  وی ادامه داد: طرح چهار ایستگاه جدید آ‌ماده شده و به فراخوان گذاشته شده است که امیدواریم با استفاده از تجارب سایر کشورهای موفق این پروژه‌ها را به ثمر برسانیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو