مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

۱۷۰۰ واحد مسکونی در روستاهای زلزله زده باید احداث شود

عصر ساختمان-رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ارزیابی واحد به واحد از روستاهای زلزله زده انجام شد، گفت: ۱۷۰۰ واحد مسکونی در روستاهای زلزله زده باید احداث شود.

۱۷۰۰ واحد مسکونی در روستاهای زلزله زده باید احداث شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، علیرضا تابش عصر امروز شنبه در بازدید از روستاهای مناطق زلزله زده سراب و میانه در آذربایجان شرقی گفت: از روز گذشته ارزیابی خسارت های زمین لرزه بامداد جمعه در روستاهایی که تخریبی داشتیم شروع شد.

  وی ادامه داد: با بررسی وضعیت توسط کارشناسان بنیاد مسکن مشخص شد که 2 هزار و 700 واحد زلزله زده به تعمیر و ساخت مجدد نیاز دارند.

  تابش با اشاره به اینکه هزار و 700 واحد مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی باید احداث شود، ادامه داد: بیش از هزار واحد مسکونی روستایی نیز نیاز به تعمیر و بازسازی دارد.

  وی همچنین در پایان افزود: پرونده های بنیاد مسکن برای واحدهای تخریبی و تعمیری تشکیل شده است. آواربرداری نیز از روز یک شنبه آغاز می شود. پرداخت وام و مبلغ بلاعوض نیز همزمان انجام می شود.

  گفتنی است زلزله‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر ساعت 2.17 دقیقه بامداد دیروز، حوالی شهر تَرک در شهرستان میانه را لرزاند و علاوه بر روستای ورنکش، روستاهای ورزقان، هلمسی، برزریق، اشتینار، قشلاق نیز دچار تخریب شده‌اند. این زمین لرزه باعث جان باختن 5 نفر شد. شدت این زلزله به قدری بالا بود که در شهرهای مختلف آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و زنجان نیز احساس شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی