مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه خبر داد:

آغاز فعالیت سامانه طرح اقدام ملی مسکن از سه شنبه

عصر ساختمان- معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در گام نخست ورود اطلاعات در سامانه طرح اقدام ملی مسکن برای ۴ استان سیستان، قم، خراسان شمالی و جنوبی از سه شنبه آغاز خواهد شد.

آغاز فعالیت سامانه طرح اقدام ملی مسکن از سه شنبه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از میزان، محمود محمودزاده در نشست خبری با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن اظهار کرد: طرح اقدام ملی مسکن با هدف گذاری برای تامین 400 هزار واحد مسکن در کشور ابجاد شده است.

  معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این طرح در گام نخست برای 4شهر اجرا خواهد شد.

  وی افزود: کسانی که از سال ابتدای 84 فاقد مالکیت باشند و از ابتدای انقلاب از هیچ کدام از تسهیلات دولتی استفاده نکرده باشند و با شرط تاهل به همراه سکونت از 5 سال قبل در شهر مورد نظر می‌توانند اقدام به ثبت نام در این سامانه کنند.

  محمود زاده بیان کرد: در گام نخست ورود اطلاعات در سامانه برای 4 استان سیستان، قم، خراسان شمالی و جنوبی از سه شنبه آغاز خواهد شد.

  اقساط یک میلیون و هفتصد هزار تومانی برای سامانه ملی مسکن

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: واگذاری 99 زمین در شهر‌های کوچک به صورت 99 ساله ادامه دارد و بخشی کمی از پروژه‌ها به صورت مشارکتی واگذار خواهد شد.

  محمودزاده تصریح کرد:هزینه ساخت این پروژه‌ها به صورت مرحله‌ای و نقد دریافت خواهد شد و پرداخت اقساط زمین پس از دو سال تنفس دریافت می شود.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:بخشی از منابع این طرح از صندوق توسعه ملی، و بانک‌های داخلی تامین می‌شود و باز پرداخت 12 ساله برای آن در نظر گرفته شده است.

  وی افزود: به طور میانگین برای تسهیلات 75 و 100 میلیون تومانی به ترتیب اقساط یک میلیون و دویست هزار تومان و 1 میلیون و هفتصد هزار تومانی دریافت می‌شود.

  معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: از ابتدای هفته آینده نیز، در کردستان، لرستان و کهگیلویه ثبت نام در سامانه آغاز خواهد شد.

  به گفته وی؛ ثبت نام به صورت مرحله‌ای و در چندین نوبت انجام می‌شود و در صورت آماده شدن منابع بیشتر برای ملک و زمین،  در مرحله بعدی امکان ثبت نام در استان‌هایی که نام برده شد، وجود خواهد داشت.

  محمودزاده گفت: ساخت مسکن بنا به سفارش متقاضی صورت می‌گیرد و در صورت نبود سفارش در استانی مسکن ساخته نخواهد شد.

  وی ادامه داد: 30 درصد هزینه ساخت از متقاصیلن دریافت خواهد شد که بسته به تعداد طبقات و متراژ متفاوت است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اراضی 99 ساله به متقاضیانی که که اورده کمی دارند تعلق خواهد گرفت و واحد‌های مشارکتی به دهک ششم به بالا هستند.

  محمودزاده با اشاره به قیمت مسکن در این طرح بیان کرد:هزینه ساخت مسکن در کشور به طور میانگین از 1 تا 2 میلیون تومان است، اما میانگین هزینه ساخت یک واحد 100 متری 200 میلیون تومان خواهد بود.

  وی بیان کرد: اراضی مرتبط با برنامه اقدام ملی در محدوده شهر‌ها هستند و خدمات شهری نیز به ان‌ها ارائه می‌شود، اما در مورد ارائه خدمات روبنایی هنوز تصمیماتی گرفته نشده است.

  وی افزود: از 400 هزار واحد این طرح نزدیک به 24 هزار واحد به صورت مشارکتی ساخته می‌شود و شرایط برای همکاری با انبوه سازان در حال بررسی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی