مدیران خودروعصر اعتبار

سهمیه خراسان جنوبی در طرح ملی مسکن ۲ هزار و ۴۴۹ واحد است

عصر ساختمان- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: سهمیه استان در طرح اقدام ملی مسکن ۲ هزار و ۴۴۹ واحد مسکونی است که یک هزار و ۳۸۲ واحد در شهر بیرجند و بقیه در سایر شهرها ساخته می‌شود.

سهمیه خراسان جنوبی در طرح ملی مسکن ۲ هزار و ۴۴۹ واحد است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا، مهدی جعفری روز شنبه افزود: نام‌نویسی طرح اقدام ملی مسکن از عصر امروز در استان آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت www.tem.mrud.ir شرایط و نحوه نام‌نویسی را مطالعه و سپس اقدام کنند.

  ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن از امروز شنبه 18 آبان آغاز شد و 10 استان آماده نام‌نویسی هستند که در اولین گام از استان‌های قم، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی آغاز می‌شود.

  وی درباره اجرای طرح و واگذاری زمین به متقاضیان گفت: این طرح شامل زمین‌های خالی موجود در شهرها می‌شود که به صورت مجتمع و گروه‌های ساخت به متقاضیان واگذار خواهد شد تا افراد بتوانند برای ساخت اقدام کنند.

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: مرحله بعدی پالایش و بررسی افراد واجد شرایط و بعد از آن هم واگذاری زمین خواهد بود که برای این موضوع باید آیین نامه اجرایی ابلاغ شود که بعد از ابلاغ آن، قیمت زمین‌ها مشخص خواهد شد.

  وی اظهار داشت: این واحدها براساس آنچه برنامه وزارت راه و شهرسازی است در مدت 2 سال ساخته و تحویل متقاضیان می‌شود.

  طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن اواخر سال گذشته به تأیید رئیس جمهوری رسید و عملیات تامین زمین و ساخت خانه‌ها در سال جدید آغاز شد.

  طرح «اقدام ملی تولید و عرضه مسکن» یکی از مهم‌ترین اقدامات فعلی وزارت راه و شهرسازی برای رونق دادن به تولید مسکن در کشور است و بر مبنای آن قرار است 400 هزار واحد مسکونی تا سال 1400 در کشور ساخته شود که از این تعداد 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزار واحد در بافت فرسوده و 100 هزار واحد مسکونی نیز سهم بنیاد مسکن است که باید احداث شود.

  عملیات اجرایی تامین زمین 12 هزار و 250 واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن اوایل شهریور امسال با دستور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد که در فاز نخست 2 هزار و 449 واحد در این استان ساخته می‌شود.

  براساس مطالعات انجام شده نیاز مسکن استان تا سال 1400 معادل 28 هزار واحد مسکونی است.

  استان خراسان جنوبی با 11 شهرستان بیش از 768 هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد 453 هزار نفر شهری ( 59 درصد) و حدود 315 هزار نفر در مناطق روستایی مستقر هستند.

  براساس آخرین آمار مجموع خانوار شهری و روستایی استان 223 هزار خانوار بوده که از این تعداد 129 هزار خانوار شهری و 95 هزار خانوار روستایی هستند اما تعداد واحدهای مسکونی استان 214 هزار واحد است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی