مدیران خودروعصر اعتبار

چرا شهردار تهران زیر بار اصلاح "ساختار ناکارآمد شهرداری" نمی‌رود؟!

عصر ساختمان- نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: قصور شهردار تهران در تاخیر ارسال لایحه اصلاح ساختار سازمانی و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران پذیرفتی نیست.

چرا شهردار تهران زیر بار اصلاح "ساختار ناکارآمد شهرداری" نمی‌رود؟!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از تسنیم، سیدحسن رسولی با بیان اینکه اصلاح ساختار پرهزینه و ناکارآمد سازمانی شهرداری یکی از مهمترین وعده‌های انتخاباتی ما اصلاح طلبان به مردم شریف تهران بوده است، اظهار کرد: آقای حناچی نیز همانند شهرداران قبلی با قبول انجام این مهم از ما رای اعتماد گرفته است.

  وی ادامه داد: در عمل. به این تکلیف، آبان ماه سال ٩٧ طرح «الزام شهرداری تهران به ادغام و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری از 9 سطح به حداکثر 6 سطح سازمانی و حذف پست‌های قائم‌مقام، جانشین و مشاور در تمام واحدهای ستادی، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه» با 16 امضا تقدیم هیئت رئیسه شد و در نهایت در دی ماه طرح با عنوان "الزام شهرداری تهران به اصلاح ساختار سازمانی و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و سازمان‌ها و شرکتهای تابعه و ساماندهی مجدد مناطق شهرداری تهران" در شورای اسلامی شهر تهران مصوب شد.

  رسولی  اضافه کرد: بر اساس ماده واحده این طرح باید تا پایان خرداد سال ٩٨ این مطالبه محقق می‌شد که متاسفانه علی‌رغم گذشت بیش از 4.5 ماه از موعد قانونی مقرر و برقراری حداکثر هماهنگی فی‌ما بین هنوز این وظیفه قانونی عملی نشده است.

  نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سه بار درباره این موضوع به شهردار تهران در صحن تذکر داده‌ام و هر مرتبه اعلام کرده به زودی لایحه ارسال خواهد کرد، گفت: نمی‌دانم علت تاخیر و تعلل چیست! قطعاً در صورت تداوم این قصور علیرغم ارادت شخصی به شهردار، در مقام استیفای حقوق شهروندان و عمل به وظیفه نمایندگی مردم به ناچار از سایر ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کنم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی