مدیران خودروعصر اعتبار

رضایی کوچی:

شهرهای جدید مشکل تأمین آب دارند

عصر ساختمان- رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود، زیرا در شرایط کنونی یکی از مهم ترین معضلات در ایجاد شهرهای جدید، مسئله تأمین آب شرب است.

شهرهای جدید مشکل تأمین آب دارند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از روش شهرسازی و ایجاد شهرهای جدید در اطراف کلانشهرها به ویژه پایتخت، گفت: به نظر من روند کنونی شهرسازی و ایجاد شهرهای جدید در اطراف کلانشهرها کامل اشتباه است، زیرا این مسئله تبعات بسیاری را برای کشور به دنبال دارد.

  شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود

  نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود، زیرا در شرایط کنونی یکی از مهم ترین معضلات و مولفه در ایجاد شهرهای جدید، مسئله تأمین آب شرب است.

  حال اگر بخواهیم شهرها را بسیار دور از منابع آبی بسازیم، قطعا برای تأمین آب با مشکلات بسیاری رو به رو خواهیم شد
  وی ادامه داد: حال اگر بخواهیم شهرها را بسیار دور از منابع آبی بسازیم، قطعا برای تأمین آب با مشکلات بسیاری رو به رو خواهیم شد.

  وزارت راه و شهرسازی باید تمرکز خود را در ایجاد شهرها در حاشیه بنادر بگذارد

  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به نظر من وزارت راه و شهرسازی باید تمرکز خود را در ایجاد شهرها در حاشیه بنادر بگذارد و قطعا این مسئله می تواند مردم را به مهاجرت به این مناطق سوق دهد.

  رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی، ایجاد  مسکن در مناطق کویری و کم آب است که این مسئله موجب می شود که دولت برای تأمین آب با مشکل رو به رو شود

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی