مدیران خودروعصر اعتبار

چرا شهروندان مناطق زلزله‌زده نباید از پس‌لرزه‌ها نگران باشند؟

عصر ساختمان- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در حال حاضر پس‌لرزه‌ها در شمال‌غرب کشور ادامه دارد و این پس‌لرزه‌ها مفید است چرا که جلوی زلزله‌ای با ریشتر بالاتر را می‌گیرد.

چرا شهروندان مناطق زلزله‌زده نباید از پس‌لرزه‌ها نگران باشند؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از فارس ، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در زلزله شمال‌غرب کشور اظهار داشت: در ساعت 2 و 17 دقیقه و 30 ثانیه زلزله‌ای با قدرت 5.9 ریشتر در شمال‌غرب کشور اتفاق افتاد و تا کنون نیز تعداد زیادی پس‌لرزه داشته‌ایم که این پس‌لرزه‌ها بسیار مفید است و اگر پس‌لرزه‌ای نداشتیم احتمال وقوع زلزله بالاتری وجود داشت.

  وی گفت:‌ ابتدا اعلام کردند که عمق زلزله 1.6 کیلومتر بوده که سپس اصلاح شد و عمق این زلزله 8 کیلومتر بوده است و استان‌های همجواری از جمله گیلان و زنجان نیز تحت‌الشعاع این زلزله قرار گرفته بودند.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: این زلزله بین میانه و سراب اتفاق افتاد و چند ده را از جمله ترکمنچای و ورنکش را آسیب زد و بیشترین آسیب نیز در روستای ورنکش بوده و 5 نفر جان خود را از دست دادند.

  نجار افزود: تا کنون 175 نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند و 22 نفر نیز بستری شدند.

  وی خاطرنشان  کرد: در حال حاضر مشکل خاصی در مناطق زلزله‌زده نداریم و به غیر از روستای ورنکش برق تمامی نقاطی آسیب‌دیده وصل شده است.

  معاون وزیر کشور گفت:‌نیروهای ارزیاب هم به منطقه اعزام شدند و با توجه به گزارشات اعلام شده 400 الی 500 واحد مسکونی آسیب دیده‌اند و تعدادی از دام‌ها نیز دچار آسیب شده است.

  وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد فوت‌شدگان از 5 نفر افزایش نخواهد یافت چرا که در ساعت‌های اولیه بحران تعداد فوت‌شدگان مشخص می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی