مدیران خودروعصر اعتبار

احداث مرکز جدید دفن زباله های ویژه در استان تهران

عصر ساختمان-استاندار تهران از احداث مرکز جدید دفن زباله های ویژه در استان تهران خبر داد و گفت: این مرکز به وسعت ۷۰ هکتار در محیطی دور از زندگی مردم است.

احداث مرکز جدید دفن زباله های ویژه در استان تهران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از فارس، انوشیروانی محسنی بندپی درباره دفن پسماند صنعتی و بیمارستانی در مرکز مجزایی در استان تهران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تاکنون جلسات مختلفی در خصوص مدیریت پسماند بیمارستانی در استان تهران برگزار شده است و با توجه به اینکه تاکنون برای پسماندهای صنعتی و ویژه در استان تهران محل مناسبی نداشتیم، مقرر شد محلی مخصوص این زباله‌ها احداث شود.

  وی یادآور شد: در حال حاضر مکانی که باید این سایت دفن و تفکیک زباله‌های بیمارستانی احداث شود، مشخص شده که در دورترین نقطه از محل سکونت مردم است و از نظر زیست‌محیطی بررسی و مطالعات لازم صورت گرفته و آماده‌سازی آن در حال انجام است.

  استاندار تهران گفت: حدود 45 روز آینده این مرکز افتتاح خواهد شد و منابع آن نیز تامین شده است.

  محسنی بندپی خاطرنشان کرد: این مرکز ویژه زباله‌های صنعتی و بیمارستانی 70 هکتار است و در اختیار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار می‌گیرد تا پسماندهای ویژه اعم از پزشکی، صنعتی و معدنی را بی‌خطرسازی کرده و برای دفن بهداشتی آن اقدام کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی