مدیران خودروعصر اعتبار

آژانس بین‌المللی انرژی خبر داد:

رشد ۵۰ درصدی انرژی تجدیدپذیر تا پنج سال دیگر

عصر ساختمان-آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد ظرفیت نیروی تجدیدپذیر جهانی تحت تاثیر نصب تاسیسات فوتوولتائیک خورشیدی در خانه‌ها، ساختمان‌ها و صنعت، تا پنج سال دیگر ۵۰ درصد رشد خواهد کرد.

رشد ۵۰ درصدی انرژی تجدیدپذیر تا پنج سال دیگر
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، مجموع ظرفیت تولید نیرو از منابع تجدیدپذیر در مقایسه با 2.5 تراوات در سال گذشته، به میزان 1.2 تراوات تا سال 2024 رشد خواهد کرد که معادل مجموع ظرفیت نیروی نصب شده در آمریکا است.

  طبق گزارش سالانه IEA  از انرژیهای تجدیدپذیر جهانی، فوتوولتائیک خورشیدی حدود 60 درصد و نیروی بادی در خشکی 25 درصد از این رشد را تشکیل خواهد داد.

  سهم تجدیدپذیرها در تولید نیرو از 26 درصد فعلی به 30 درصد در سال 2024 رشد خواهد کرد.

  کاهش هزینه‌های فناوری و سیاستهای موثرتر دولتی، باعث شده است از زمان گزارش سال گذشته IEA، پیش‌بینی‌های بالاتری برای بکارگیری ظرفیت تجدیدپذیرها مطرح شود.

  فاتح بیرول، مدیراجرایی IEA اظهار کرد: تجدیدپذیرها در حال حاضر دومین منبع بزرگ برق در جهان هستند اما اگر بخواهیم به اهداف جوی بلندمدت دست پیدا کنیم، باید بکارگیری آنها تسریع شود. با ادامه کاهش هزینه‌ها، انگیزه روزافزونی برای بکارگیری فوتوولتائیک خورشیدی وجود دارد.

  هزینه تولید برق از فوتوولتائیک خورشیدی توزیع شده در خانه‌ها، ساختمان‌ها و صنعت، اکنون پایین‌تر از قیمت فروش برق در بیشتر کشورها است.

  طبق گزارش IEA، پیش‌بینی می‌شود هزینه‌های تولید فوتوولتائیک خورشیدی تا سال 2024 به میزان 15 تا 35 درصد دیگر کاهش پیدا کند و بکارگیری این فناوری جذاب‌تر شود.

  بر اساس گزارش رویترز، در گزارش IEA آمده است: اصلاحات تعرفه و سیاست برای تضمین رشد پایدار فوتوولتائیک خورشیدی و اجتناب از اختلال در بازارهای برق و هزینه‌های بالاتر انرژی، ضروری است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی