مدیران خودروعصر اعتبار

مرکز آمار اعلام کرد:

افزایش ۳۵ درصدی اجاره‌بها در بهار امسال

عصر ساختمان- مرکز آمار اعلام کرد: بهار امسال متوسط اجاره‌بهای ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه در شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد و در مقایسه با فصل زمستان ۱۷.۴ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۳۵ درصدی اجاره‌بها در بهار امسال
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا، بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظفند مشخصات تمام معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه‎ اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.

  براساس گزارش مرکز ملی آمار، بنگاه‌های معاملات در پایتخت، اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی با میانگین مساحت 80 مترمربع  و متوسط عمر بنای 14 سال را رقم 40 هزار و 267 تومان ثبت کردند.

  براساس این گزارش حداقل مبلغ اجاره ماهانه سه هزار و 271 و حداکثر مبلغ نیز 220 هزار تومان است.

  رشد 174.6 درصدی قیمت زمین در بهار امسال

  مرکز آمار متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات در شهر تهران را 16 میلیون و 956 هزار تومان با میانگین مساحت 246 مترمربع که نسبت به فصل زمستان پارسال  16.6 درصد و نسبت به فصل بهار سال گذشته 174.6 درصد افزایش داشته است.

  همچنین متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملای ملکی در شهر تهران 13 میلیون و 92 هزار تومان با میانگین مساحت 88 مترمربع و متوسط عمر بنای 11 سال بوده است که نسبت به زمستان97 به میزان 22.7 درصد و نسبت به بهار سال گذشته 109.6 درصد افزایش داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی