مدیران خودروعصر اعتبار

اعلام جزییات بخشودگی سود و جرایم تسهیلات بانک مسکن

عصر ساختمان- جزییات بخشودگی سود و جرایم تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال بانک مسکن قزوین تا پایان آبان ماه سال جاری اعلام شد.

اعلام جزییات بخشودگی سود و جرایم تسهیلات بانک مسکن
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا، مدیریت شعب بانک مسکن استان قزوین روز دوشنبه گفت: با توجه به بند ل تبصره 16 قانون بودجه سال 98، این بانک می‌تواند در صورت تسویه یک جا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان مشمول در چارچوب ضوابط و اولویت‌های ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی نسبت به بخشودگی سود تسهیلات به همراه جرایم آن که از سوی دولت و بانک تامین می‌شود، اقدام کند.

  اصغر حسینی افزود: این مساله به شرط آن است که اصل تسهیلات دریافتی تا سقف یک میلیارد ریال بوده و حداکثر تا پایان سال 95 به سرفصل مطالبات غیرجاری انتقال یافته باشد.
  وی، اولویت های تسویه مطالبات جهت بهره مندی از بخشودگی سود و جرایم را در سه بخش اعلام و اظهار داشت: بخش نخست شامل تسهیلات یارانه‌ای مورد حمایت دولت برای حوادث غیرمترقبه، مسکن روستایی و آسیب دیدگان ناشی از زلزله است که قبل از وقوع زلزله تسهیلات دریافت کرده باشند.
  حسینی اضافه کرد: بخش دوم مربوط به تسهیلات گیرندگانی است که حکم محکومیت آنها به دلیل عدم بازپرداخت اقساط قطعی شده و زندانی شده باشند و همچنین مشمول اولویت‌های ابلاغ شده بند 1 تا سقف یک میلیارد ریال قرار می‌گیرد.
  مدیریت شعب بانک مسکن استان قزوین خاطرنشان کرد: تسویه مطالبات پرونده‌هایی که از سوی بانک برروی آنها اقدام حقوقی صورت گرفته و حداکثر تا سقف 500 میلیون ریال بدهی بابت اصل تسهیلات باشد نیز شامل بخش سوم هستند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی