مدیران خودروعصر اعتبار

عملیات بازسازی ۷۵ هزار واحد مسکونی سیل‌زده به اتمام رسید

عصر ساختمان-مدیر کل بازسازی بنیاد مسکن گفت: عملیات بازسازی ۷۵ هزار واحد مسکونی تعمیراتی در تمامی شهر‌های سیل‌زده به اتمام رسید.

عملیات بازسازی ۷۵ هزار واحد مسکونی سیل‌زده به اتمام رسید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مجید جودی مدیر کل بازسازی بنیاد مسکن با بیان اینکه بازسازی 75 هزار واحد مسکونی تعمیراتی که بر اثر سیل دچار خسارت شده بودند به اتمام رسیده است، گفت: خوشبختانه در این بخش توانسته‌ایم تعهد خود را به ویژه در مناطق روستایی انجام دهیم.

  او با بیان اینکه واحد‌های مسکونی که به صورت 100 درصد دچار خسارت شده گفت: بخش عمده ای از 66 هزار واحد مسکونی که 8 هزار و 453 واحد از آن‌ها در شهر و 58 هزار واحد از آن‌ها در روستا بودند؛ آغاز شده است.

  مدیر کل بازسازی بنیاد مسکن افزود: ساخت 36 هزار و 46 واحد مسکونی را آغاز کرده‌ایم که 20 هزار واحد از آن‌ها در مرحله اسکلت و سقف‌زنی قرار دارند.

  او با اشاره به اینکه از ابتدای بازسازی واحد‌های مسکونی 166 هزار نفر را برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی کرده‌ایم، گفت: تا به امروز بانک‌ها با 116 هزار نفر عقد قرارداد بستند و خوشبختانه روند پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها مثبت است.

  جودی با اشاره به اینکه روند بازسازی واحد‌های مسکونی در شهر‌های خوزستان، پل دختر و کرمان با اتمام فصل تابستان سرعت گرفته است، گفت: به دلیل گرمای شدیدی که در فصل تابستان در این شهر‌ها وجود داشت کار بتن‌ریزی بسیار مشکل بود به همین دلیل بخش عمده‌ای از روند بازسازی را در این شهر‌ها در نیمه دوم سال قرار داده‌ایم.

  او افزود: در 2 استان لرستان و کرمان 13 هزار و 300 واحد احداثی داشته‌ایم که عملیات اجرایی 10 هزار و 500 واحد مسکونی آغاز شده و خوشبختانه در نیمه دوم سال روند بازسازی و بتن‌ریزی سرعت بیشتری خواهد گرفت.

  مدیر کل بازسازی بنیاد مسکن افزود: در استان لرستان ساخت 4 هزار واحد به اتمام رسیده و 18 هزار واحد مسکونی تعمیراتی هم ساخت بازسازی‌شان در حال اتمام است.

  جودی اظهار کرد: در استان خوزستان به دلیل گرمای شدید امکان بتن‌ریزی وجود نداشت، اما هم‌اکنون کار ساخت 5 هزار و 500 واحد مسکونی احداثی را آغاز کرده‌ایم و تاکنون عملیات اجرایی 1600 واحد تعمیراتی هم آغاز شده است.

  او افزود: 16 هزار و 500 واحد مسکونی تعمیراتی در استان خوزستان وجود داشت که خوشبختانه عملیات آن‌ها به اتمام رسیده و امیدواریم تا چند ماه آینده پرونده بازسازی واحد‌های مسکونی سیل‌زده به ویژه در لرستان و خوزستان به اتمام برسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی