مدیران خودروعصر اعتبار

حذف رانتخواری با راه‌اندازی سامانه استعلام طرح تفصیلی و نمایش اطلاعات پرونده شهرسازی

عصر ساختمان- معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران از ایجاد امکان استعلام طرح تفصیلی و نمایش اطلاعات پرونده شهرسازی شهروندان در سامانه هوشمند شهرسازی خبر داد.

حذف رانتخواری با راه‌اندازی سامانه استعلام طرح تفصیلی و نمایش اطلاعات پرونده شهرسازی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، عبدالرضا گلپایگانی در مراسم رونمایی از سرویس های هوشمند شهرسازی که صبح امروز در ساختمان شماره دو شورای شهر تهران برگزار شد، اظهار کرد: پس از دوره های مبتنی بر برون سپاری امروزه شاهد حاکم شدن ساختار شبکه ای بر کارها در کشور شده ایم.

  وی با بیان اینکه ساختار شبکه یعنی بتوانیم از ظرفیتهای محیط استفاده کنیم، گفت: استفاده از ساختار شبکه‌ای به این معنی است که ظرفیتهای موجود در یک محیط تحت یک شبکه بهم متصل شوند؛ مانند تاکسی‌های اینترنتی، بنابراین می‌توان گفت کار ساختار شبکه‌ای ما را به سمت سیستم‌های باز سوق می‌دهد.

  معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران تصریح کرد: سیستم‌های باز بسیار متنوع، نوآور و توانمند هستند که ویژگی‌های داستان آینده بهتر را برای ما شکل خواهند داد. امروزه با یک شتاب فضاینده در تحولات در حال شکل‌گیری هستند و مدیریت شهری نیز باید خود را به این فرآیند نزدیک کند. در گذشته وقتی سخن از سیستمی شدن صدور پروانه‌ها می‌گفتیم همه نسبت به آن واکنش نشان می دادند اما امروزه راه گریزی از این فرآیندها وجود ندارد.

  وی در ادامه سخنان خود گفت: امروز سامانه درخواستهای هوشمند شهرسازی رونمایی می‌شود که قابلیت استعلام طرح تفصیلی، نمایش اطلاعات شهرسازی، استعلام آخرین وضعیت پرونده شهرسازی برای شهروندان در آن میسر است.

  گلپایگانی افزود: در سالهای گذشته وقتی یک فرد می‌خواست از برخی اطلاعات مربوط به پرونده شهرسازی خود باخبر شود این اطلاعات به رانت برای عده‌ای خاصت بدیل شده بود ولی امروز این سیستم راه های نفوذ را برای این افراد می‌بندد.علاوه براین یکی از مزایای این سیستم سلامت کار است. بنابراین برای آگاهی از همه تصمیماتی که روی پرونده اخذ می‌شود به سمت سلامت بیشتر سیستم خواهیم رفت.

  وی ادامه داد: در سازمانهای شبکه ای مردم خودشان دخیل هستند و در این سیستم نیز با ثبت درخواست اینترنتی و ارائه خدمات دیگر مربوط به صدور پروانه در تلاش هستیم سامانه را کامل تر و کارآمدتر کنیم.

  معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با بیان اینکه هوشمندسازی فعالیت تأیید نقشه در فرآیند صدور پروانه از دیگر امکانات این سامانه است، گفت: اعلام رقوم ارتفاعی کف پیاده رو و معابر در سامانه به منظور ایجاد بسترهای اطلاعاتی لازم برای تعیین بر و کف املاک در فرآیند صدور پروانه های ساختمانی در سامانه مذکور بارگذاری شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی