عصر اعتبار

معاون وزیر راه وشهرسازی:

گسترش بازار رهن سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن است

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بر ضرورت پررنگ کردن نقش بانک‌ها و بخش خصوصی در ساخت مسکن تاکید کرد و گفت: گسترش بازار رهن در کشور سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن است.

گسترش بازار رهن سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان اظهارداشت:اقدامات انجام شده طی چهار دهه گذشته در بخش مسکن نشان دهنده سهم 3 تا 5 درصدی دولت در ساخت مسکن است که این رقم شامل طرح مسکن مهر نیز می‌شود.

  وی افزود: گزارش‌ها در بخش راه نیز بیانگر سهم 82 درصدی دولت در پروژه‌های مختلف راهسازی است، درحالی که دولت باید در چنین فعالیت‌هایی تنها نقش تسهیل‌گر و هماهنگ کننده داشته باشد، پس لازم است در تمام بخش‌ها نقش بخش خصوصی در این عرصه ها افزایش یابد.
  مظاهریان در ادامه گسترش بازار رهن در کشور را سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی در سال گذشته و زمان کنونی اعلام کرد و افزود: با گسترش بازار رهن می‌توانیم ابزارهای متعدد مالی ایجاد کرده و در زمان رکود بخش، سرمایه ‌گذاری‌های لازم در آن را تأمین کنیم.
  به گفته وی، این مساله کاملا روشن است که با توجه به بودجه امسال و سال گذشته دولت قادر به تأمین این سرمایه گذاری نبوده و بخش خصوصی یا بانک ها باید در این حوزه وارد شوند که در این صورت گسترش بازار رهن سیاست بسیار منطقی وزارت راه و شهرسازی خواهد بود.
  معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این نکته که با اجرای این سیاست بانک‌ها درگیر شده و به تبع آن نیز بخش خصوصی در بخش تقاضا و عرضه مسکن توفیق پیدا می‌کند، گفت: درحال حاضر میزان وام برای خرید مسکن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده و میزان وام برای ساخت هر واحد نیز یک میلیارد و 500 میلیون ریال رسیده است.
  وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حقیقت زمانی بازار مسکن از رکود خارج می‌شود که از کل اقتصاد کشور از این وضعیت بیرون بیاید که اقدامات فعلی نیز در حال آماده کردن همین شرایط است.
  مظاهریان در پایان اصلاح آیین‌نامه کنترل ساختمان را راهکار اصلی فعلی در بخش سازمان نظام مهندسی ساختمان اعلام کرد و گفت: باید با تلاش مضاعف جلوی بروز هرگونه فساد مالی را در بخش‌های مختلف این سازمان گرفت و گامی ویژه در این حوزه برداشت.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو