مدیران خودروعصر اعتبار

بررسی راهکارهای توسعه حمل‌ونقل هوشمند در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی

عصر ساختمان- نخستین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه حمل و نقل هوشمند نهم آبان ماه امسال برگزار می‌شود.

بررسی راهکارهای توسعه حمل‌ونقل هوشمند در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، نخستین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه حمل و نقل هوشمند و پنجمین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی لجستیک، پایانه‌ها، زنجیره تامین حمل و نقل هوشمند نهم تا دوازدهم آبان ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد.

  سیستم‌های حمل و نقل هوشمند مفهومی جدید در حوزه مدیریت شهری است که پویایی و رونق این صنعت را در پی دارد و کارایی آن را افزایش می‌دهد. به دلیل اهمیت بالای این حوزه در کشور، متولیان این امر، برنامه‌ها و طرح‌های مختلفی برای رونق دادن به این حوزه در نظر گرفته‌اند که برگزاری نخستین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه حمل و نقل هوشمند، از جمله این موارد است.

  امروزه هوشمندسازی سازمان‌ها و سیستم‌های شهری کلانشهرها و مادرشهرها جزو دغدغه‌های نظام‌های مدیریتی شهرهاست؛ زیرا این دسته از شهرها به نسبت شهرهای کوچک و متوسط پهنه گسترده‌تری را در بر می‌گیرد.

  سیستم حمل و نقل عمومی یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین سیستم‌ها در توسعه یک شهر است، شبکه سیستم‌های حمل و نقل همانند رگ‌های بدن است که زندگی را در سراسر شهر جاری می‌کند و چنانچه خللی در این سیستم به وجود بیاید یا کمبودی در هر نقطه حس شود، کل ساختار شهر تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

  بر همین اساس ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال اجرایی‌سازی طرح‌هایی است که بتواند گامی در جهت بهبود اوضاع حمل و نقل در کشور بردارد؛ گامی که در آن هر کدام از بازیگران این عرصه سهم کوچکی از آن را به عهده گیرند و این صنعت پرچالش را به سمت روزهای بهتر سوق دهد؛ روزهایی که با به کارگیری ایده‌های خلاق می تواند نویدبخش آینده‌ای روشن برای این صنعت باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی