مدیران خودروعصر اعتبار

شهردار تهران مطرح کرد:

مترو برای دانش آموزان در روز اول مهر رایگان است

عصر ساختمان-حناچی آخرین تمهیدات ترافیکی مدیریت شهری را برای شروع مدارس تشریح کرد.

مترو برای دانش آموزان در روز اول مهر رایگان است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، پیروز حناچی شهردار تهران در آئین گرامی داشت روز جهانی صلح در جمع خبرنگاران درباره آخرین تمهیدات ترافیکی مدیریت شهری برای شروع مدارس گفت: به طور حتم هفته کم ترافیکی نخواهیم داشت، اما بابد موضوع را مدیریت کنیم، زیرا 30 درصد به حجم ترافیک پایتخت با شروع مدارس افزوده می‌شود.

  او با اشاره به این نکته که افزایش 30 درصدی ترافیک در ماه مهر هم به صورت محلی و هم در سطح شهر است، افزود: یکی از تمهیدات مدیریت شهری شناور شدن ساعات کاری ادارات و مراکز دولتی در 2 هفته اول مهر است تا خانواده‌ها بتوانند در این مدت ساعت مناسب تردد خود را پیدا کنند.
  حناچی افزود: یکی دیگر از تمهیدات مدیریت شهری رایگان کردن بهای استفاده از مترو در روز اول مهر است و من از مردم می‌خواهم که با مدیریت شهری همکاری‌های لازم را برای کاهش ترافیک و آلودگی انجام دهند.

  شهردار تهران با تاکید بر این نکته که بیشترین سهم در آلودگی هوا خودرو با مصرف سوخت فسیلی است،گفت: خودرو‌ها با سوخت فسیلی نزدیک به 60 درصد و خودرو‌ها سواری تا 40 درصد در آلودگی هوا سهم دارند و من تاکید می‌کنم که روز‌های اول مهر این مشکل همواره وجود دارد.

  او در پاسخ به سوالی مبنی بر دریافت پیشنهاد سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ مبنی بر تمهیدات مورد نیاز برای کاهش ترافیک در فصل پاییز گفت: نامه سردار رحیمی را امروز دریافت کردم و پس از بررسی آن قسمت و مواردی که قابل اجرا باشد اجرا می‌کنیم و بند‌هایی دیگر که قابلیت اجرا در این زمان را نداشته باشد با همکارانمان در مدیریت شهری بررسی‌های لازم را روی آن انجام می‌دهیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی