مدیران خودروعصر اعتبار

تحویل تعدادی از واحد‌های بازسازی شده زلزله کرمانشاه تا پایان سال

عصر ساختمان- معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تلاش ما این است تا پایان سال برخی از واحد‌های نیمه کاره را تکمیل و به خانواده‌ها تحویل دهیم.

تحویل تعدادی از واحد‌های بازسازی شده زلزله کرمانشاه تا پایان سال
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، عزیزالله مهدیان  معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به آخرین اقدامات بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: بعد از زلزله 5.9 ریشتری اخیر که در استان کرمانشاه اتفاق افتاد طی بازدیدی که از تمام روستا‌ها صورت گرفت هیچ واحد ساخته شده و حتی بهسازی شده آسیب ندیدند.

  او ادامه داد: با اینکه در استان زلزله زده 13 هزار و 500 واحد مسکونی تخریب وجود داشت دولت منابع مالی تعمیر و ساخت 30 هزار و 500 واحد مسکونی را تامین کرده است.
  معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: در مناطق شهری هم حدود 11 هزار واحد تخریب شدند، ولی برای 13 هزار واحد تامین اعتبار صورت گرفت.

  مهدیان تصریح کرد: واحد‌هایی که در سال‌های اول تخریب شده بودند مورد بازسازی مجدد قرار گرفتند؛ هم اکنون تمامی روستای آسیب دیده استان کرمانشاه  مورد بازسازی کامل قرار گرفتند و تلاش ما این است تا پایان سال برخی از واحد‌های نیمه کاره را تکمیل و به خانواده‌ها تحویل دهیم.

  او در مورد مشکلات تامین سیمان مورد نیاز بازسازی نیز تصریح کرد: 170 هزار تن سیمان از طرف  بنیاد مستضعفان برای واحد‌های تخریبی تامین شده  است که البته این سیمان‌ها تنها به واحد‌های تخریبی نوع یک که در زلزله آسیب دیده‌اند تعلق می‌گیرد.

  معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در مناطق زلزله زده 35 هزار تن فولاد به قیمت سال قبل به این مناطق واگذار شده است و برای هر واحد احداثی 160 کیسه سیمان اختصاص دادیم.

  مهدیان بیان کرد: در شهر سر پل ذهاب تعداد مستاجران میزان 90 درصد مردم مستاجر هستند، به همین دلیل تعداد زیادی از مردم زلزله زده کرمانشاه در کانکس قرار دارند که قرار بود برای آن‌ها زمینی اختصاص داده شود اما متاسفانه این امر تحقق پیدا نکرد.

  او اضافه کرد: حدود 13 هزار واحد مسکونی روستایی در زلزله اخیر تخریب شدند، ولی بیش از 22 هزار واحد روستایی تکمیل و از واحد‌های شهری هم 6 هزار و 500 واحد تکمیل شده است به طور کلی حدود 85 درصد واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده آماده استفاده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی