مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس مدیریت بحران شهر تهران:

بافت فرسوده تهران ۱۰۰ درصد ناایمن است/ در صورت وقوع زلزله بازار تهران با خاک یکسان می‌شود

عصر ساختمان- کرمی محمدی با اشاره به فرسوده بودن ۴۰ درصد از بافت شهر تهران، گفت: ۱۰۰ درصد بافت فرسوده پایتخت ناایمن است.

بافت فرسوده تهران ۱۰۰ درصد ناایمن است/ در صورت وقوع زلزله بازار تهران با خاک یکسان می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه 40 درصد بافت شهر تهران فرسوده است، اظهار کرد: 100 درصد بافت فرسوده تهران ناایمن است و این موضوع اگرچه از جنوب تا شمال تهران پراکندگی دارد، اما بیشتر در مناطق 10، 11، 12 و 13 مشهود است.

  رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه حتی بافت محله‌ای مانند جماران در شمال تهران هم فرسوده است، گفت: هیچ شکی وجود ندارد که این محله در معرض خطر قطعی است.

  او با بیان اینکه راهکار خروج از ناایمنی، نوسازی بافت فرسوده است، افزود: این کار هزینه بالایی دارد، به همین دلیل راه دیگر استفاده از طرح‌های بهسازی ارزان قیمت است.

  کرمی محمدی با بیان اینکه موقعیت تاریخی و ارزشی بازار تهران مهم‌ترین مانع نوسازی آن است، تصریح کرد: 90 درصد بازار تهران در معرض آسیب‌های متعدد مانند آتش سوزی و زلزله است که در صورت بروز آن تمام بازار به صورت کامل فرو می‌ریزد.

  رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تأکید بر اینکه وضعیت ایمنی بازار تهران با هیچ استانداردی سازگاری ندارد، گفت: کار بازار تهران از بهسازی گذشته و نیازمند نوسازی است و بزرگ‌ترین خطر آن موضوع زلزله است که اگر رخ دهد، این بازار با خاک یکسان می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی