مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس سابق شورای شهر تهران مطرح کرد؛

یادگاری چمران برای مدیران جدید شهری چیست؟

عصر ساختمان- چمران از یادگاری دوره قبل مدیریت شهری برای مدیران شهری فعلی سخن به میان آورد.

یادگاری چمران برای مدیران جدید شهری چیست؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران درباره اظهار نظر عضو شورای شهر تهران مبنی براین نکته که هیچ ایرادی ندارد که تعدادی از ایستگاه‌های خطوط مترو پله برقی و آسانسور نداشته باشد، گفت: ما در عصر تکنولوژی زندگی می کنیم و این شکل اظهار نظرها در زمان امروز که در تمام کشورها ایستگاه های مترو با تمام امکانات و زیر ساخت ها افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرند درست نیست.

  رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به این نکته که این امکان وجود دارد که در کوتاه مدت ایستگاه مترو به پله برقی و آسانسور مجهز نباشد، افزود: اگر به دلیل مشکلات مالی و گمرکی بخشی از تجهیزات با تاخیر وارد و نصب شود این تاخیر پذیرفتنی است اما نمی‌توان تا همیشه ایستگاه مترو بدون پله برقی و آسانسور مورد استفاده شهروندان قرار بگیرد.

  چمران با اشاره به ایستگاه‌های مترو با عمق زیاد، تصریح کرد: در ایستگاه‌هایی که عمق زیادی دارندنقش آسانسورو پله برقی بیشتر به چشم می‌آید و نمی‌توان ایستگاه‌هایی با عمق زیاد را بدون امکانات رفاهی و خدماتی (پله برقی و آسانسور) افتتاح کرد.

  او در پاسخ به این سوال که مدیریت شهری فعلی اعلام کرده است ایستگاه‌های فاقد آسانسور و پله برقی را به شهروندان اعلام می‌کنیم تا در انتخاب مسیر خود از ایستگاه‌هایی که دارای تجهیزاتی، چون آسانسور و پله برقی هستند استفاده کنند، افزود: به عقیده من این نظر، نظر درستی نیست و ما نمی‌توانیم به شهروندان بگوییم، چون ایستگاه مترو ما آسانسور و پله برقی ندارد در ایستگاهی دور تر از مقصد پیاده شود و با صرف کرایه‌ای مجدد به مقصد خود برسد.

  رئیس سابق شورای شهرتهران در واکنش به اظهار نظر عضو شورای شهر تهران مبنی بر اینکه ریل گذاری در 2 ایستگاه محمدیه و بسیج دوباره انجام شده است، گفت: این اظهار نظر هم صحیح نیست، زیرا 92 درصد تکمیل خطوط مترو در دوره مدیریت قبلی شهر تهران انجام شده بود و مثال این صحبت این است که ما بگوییم تونلی را که حفر شده بود چون ایمنی نداشت پر و دوباره آن را حفر کردیم.

  چمران تاکید کرد: ما (دوره چهارم شورای شهر تهران) برای آن‌که آیندگان نیز پروژه هایی برای افتتاح داشته باشند خطوط 6 و 7 مترو را برای افتتاح برای مدیران جدید شهری به یادگار باقی گذاشتیم .

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی