مدیران خودروعصر اعتبار

اجاره ۳۰۰ میلیونی مغازه در تهران

عصر ساختمان- مروری کوتاه بر قیمت رهن و اجاره مغازه‌ها می‌تواند نشان دهد چرا آنها زود ‌به‌زود محل کسب خود را تغییر می‌دهند.هر چند وقت یک‌بار مغازه‌ای به کلی کاربری‌اش تغییر می‌کند. وقتی پرس و جو کنی می‌بینی صاحب مغازه قبلی از پس پرداخت اجاره آن برنیامده و قید کار و کاسبی را زده است.

اجاره ۳۰۰ میلیونی مغازه در تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از هفت صبح، وقتی می‌بینیم اجاره ماهانه یک مغازه 40میلیون تومان است، این یعنی کسی که در آن مشغول به کار شده باید ماهانه 80میلیون تومان پول دربیاورد. در این گزارش سراغ نرخ رهن و اجاره املاک تجاری و مغازه‌های سطح شهر تهران رفتیم.فروشگاه‌هایی که در ازای شش‌میلیون پول پیش و ماهانه 600هزار تومان اجاره داده می‌شوند. در طرف مقابل مغازه‌هایی هستند که پول پیش آنها یک‌میلیارد و 500میلیون تومان و اجاره ماهانه‌شان 300میلیون تومان است!

  *** نرخ‌های اجاره مغازه در شمال تهران

  هزارمتر مربع مغازه در جردن برای رهن و اجاره آگهی شده است. بر آن 20متر است و در خیابان اصلی قرار گرفته. این مغازه سه‌طبقه است، دوطبقه آن 400متری و یک‌طبقه 200متری ساخته شده. صاحب این ملک تجاری می‌خواهد آن را در ازای دریافت یک‌میلیارد و 500میلیون تومان پول پیش و ماهانه 300میلیون تومان اجاره به مشتری واگذار کند.

  کسی که بخواهد در این فروشگاه سه‌طبقه مشغول به کار شود باید دست کم ماهانه 600میلیون تومان درآمد خالص داشته باشد! درغیر این‌صورت بعید است بتواند از عهده اجاره 300میلیونی آن بربیاید. سعادت‌آباد، خیابان کاج یکی دیگر از مغازه‌هایی است که برای رهن و اجاره آگهی شده. صاحب ملک می‌خواهد برای مغازه 38متری خود 250میلیون پول پیش و 25میلیون تومان اجاره ماهانه دریافت کند. به عبارتی اجاره نهایی این واحد مسکونی 10میلیون تومان و اجاره هر متر مربع آن 260هزار تومان در نظر گرفته شده.

  *** نرخ‌های اجاره مغازه در مرکز تهران

  40میلیون اجاره ماهانه و 300میلیون پول پیش، شرایط رهن و اجاره یک کافه‌رستوران سنتی در شمال پارک ساعی است. این ملک تجارتی 500متر مربع زیربنا دارد و از دوسالن مجزا تشکیل شده. صاحب ملک می‌خواهد این مجموعه را به صورت تکی و کلی به شرکت‌ها یا برندهای معتبر آن‌ هم صرفا به مدت دوسال اجاره دهد.

  آنطور که صاحب ملک می‌گوید، ارقام 300میلیون پیش و ماهانه 40میلیون اجاره، قابل تبدیل است. به عبارتی با سرمایه 1٫6میلیاردی می‌توان این مجموعه را رهن کامل کرد. توجه داشته باشید، کسی که بخواهد زیربار اجاره 40میلیونی برود، باید از درآمد 80میلیون تومانی خود در این کافه‌رستوران اطمینان کامل داشته باشد.

  بر اصلی خیابان کارگر، کمی ‌بالاتر از کوچه ادوارد براون، یک مغازه 16متری قرار دارد. موقعیت مکانی آن از نظر پاخور خیلی خوب به نظر می‌رسد. این مغازه علاوه بر 16متر زیربنا، چهارمتر بالکن هم دارد، اما نمی‌توان جز انباری استفاده دیگری از آن کرد. جواز این مغازه خرازی است و صاحب ملک می‌خواهد آن را در ازای دریافت 70میلیون تومان پول پیش و ماهانه چهار‌و‌نیم‌میلیون اجاره، در اختیار مشتری‌اش بگذارد.

  *** نرخ‌های اجاره مغازه در غرب تهران

  در محله پونک یک فایل اوکازیون برای آنهایی که دنبال مغازه می‌گردند، وجود دارد. یک سوپرمارکت 23متری تنها در ازای یک‌میلیون و 600هزار تومان برای اجاره گذاشته شده. با توجه به پول پیش 40میلیونی، این مورد احتمالا یکی از بهترین فایل‌های رهن و اجاره مغازه باشد. چرا که یک محاسبه ساده نشان می‌دهد اجاره نهایی هر متر مربع این مغازه تقریبا 121هزار تومان است که با وجود مشخصات این مغازه، رقم بالایی به نظر نمی‌رسد.

  یک مغازه دیگر در کوی فردوس، کمی‌ بالاتر از مترو صادقیه در انتظار یک کسب و کار آبرومند است. صاحب ملک تجاری می‌گوید، این مغازه 55متر زیربنا دارد و 10متر هم بالکن برای آن در نظر گرفته شده. صاحب ملک آن را در ازای دریافت 100میلیون تومان ودیعه، رهن می‌دهد. البته به گفته او این رقم قابل تبدیل است و مشتری می‌تواند آن را به ازای پرداخت ماهانه سه‌میلیون تومان، اجاره کند.

  *** نرخ‌های اجاره مغازه در شرق تهران

  یک بستنی‌فروش در شرق تهران دیگر دخل و خرجش باهم نمی‌خواند. صاحب این مغازه که در محله نارمک واقع شده، می‌گوید صاحب قبلی کلی به کارش وارد بوده و مشتری‌های زیادی دارد. مغازه‌اش هنوز هم فعال است و جواب مشتری‌ها را می‌دهد. آنطور که صاحب مغازه می‌گوید جواز کافی‌شاپ و بستنی‌فروشی دارد، اما برای همه مشاغل مناسب است. این مغازه 66متر زیربنا دارد و طول بر آن چهارمتر است که اندازه مغازه‌های معمولی به حساب می‌آید.

  صاحب مغازه می‌خواهد این ملک تجاری واقع در بر اصلی خیابان دردست را با 200میلیون تومان پول پیش و ماهانه پنج‌و‌نیم‌میلیون اجاره در اختیار مشتری جدید بگذارد. کسی که بخواهد در این مغازه مشغول شود، باید ماهانه 11میلیون تومان درآمد خالص داشته باشد تا نصف آن را به اجاره مغازه اختصاص دهد.

  به تازگی کار ساخت یک ملک تجارتی به پایان رسیده. 55متر زیربنا دارد و 55متر هم بالکن به آن ضمیمه شده است. تازه حیاط پشت مغازه را هم باید در نظر داشته باشید. این مغازه نوساز، بر خیابان پنجم نیروی هوایی نزدیک پیروزی واقع شده آنطور که صاحب آگهی می‌گوید، با توجه به بالکن بزرگی که دارد، جان می‌دهد برای رستوران و کافه.

  صاحب ملک دست مستاجر را باز گذشته. او حاضر است به ازای دریافت 700میلیون تومان پول رهن، مغازه را در اختیار مشتری بگذارد. صاحب ملک با 150میلیون پول پیش و ماهانه 15میلیون تومان اجاره با مشتری‌اش راه می‌آید. باید توجه داشته باشید، اجاره نهایی این مغازه تقریبا 20میلیون تومان است و کسی که سراغ اجاره این مغازه می‌رود باید از درآمد ماهانه 40میلیون تومانی خود مطمئن باشد.

  *** نرخ‌های اجاره مغازه در جنوب تهران

  یک مغازه صافکاری در محله زهتابی با پول پیش 60میلیونی و ماهانه دومیلیون تومان اجاره داده می‌شود. این مغازه 80متر زیربنا دارد. این مغازه چهارمتر عرض دارد، 16متر طول و بر آن نسبت به مساحت خیلی کم است. اجاره نهایی در نظر گرفته شده برای هر متر مربع این مغازه ماهانه 47هزار تومان است.

  ارزان‌ترین مغازه‌هایی که می‌توان امروز برای رهن و اجاره پیدا کرد، یک لباس‌فروشی در شهر ری است. این مغازه 18متری تقریبا هشت‌سال از فعالیت آن می‌گذرد و در طبقه منفی یک مرکز خرید واقع شده. صاحب آن می‌خواهد این لباس‌فروشی را در ازای دریافت شش‌میلیون تومان پول پیش و ماهانه 600هزار تومان اجاره در اختیار مشتری جدید بگذارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی