مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد؛

لزوم توجه به دانش «نانو» در نمای ساختمان

عصر ساختمان- رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه به جای دولتی و حاکمیتی کردن تصویب نما باید از نهادهای مدنی تخصصی استفاده کنیم گفت: چرا که بعضا طراحان نما از ایرادات کمیته‌های نما خسته شده‌اند.

لزوم توجه به دانش «نانو» در نمای ساختمان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محسن هاشمی عصر امروز در نخستین نشست فصلی کمیته‌های نمای مناطق با بیان اینکه موضوع نما در ساختمان‌ها مسئله‌ای مهم است که از ابعاد مختلف دارای اهمیت است ، گفت: نما هم از نظر زیبایی ساختمان، از نظر هارمونی و فضای معماری شهر، کارکرد رفاهی و داخلی آن در ساختمان و هم از نظر استحکام و استانداردهای شهری بسیار اهمیت دارد.

  وی با بیان اینکه در دهه‌های اخیر با افزایش قیمت ساختمان و رقابت در لوکس سازی شاهد این هستیم که ایجاد تفاوت در منظر ساختمان به یک اولویت تبدیل شده است، گفت: با رهنمودها و دستورهای مقام معظم رهبری در مورد لزوم توجه به معماری، معماری ایران – اسلامی در دستور کار قرار گرفت.

  وی با تاکید بر استحکام نما گفت: بعضا دیده شده که سنگ‌های گرانقیمت با قیمت بالا برای نما خریداری می‌شود اما درست نصب نمی‌شود و سازندگان در این مورد بی توجه هستند.

  وی با بیان اینکه این مصالح ساختمانی سنگین اگرچه ممکن است با معیارهای معماری ایرانی – اسلامی و یا شاخص‌های کمیته معماری تناقضی نداشته باشد اما از نظر ایمنی ساختمان را با یک تنش مواجه می‌کند، گفت: می‌توان از صنعت نانو در نمای ساختمان استفاده کرد و متاسفانه می‌بینیم این علم در کلانشهرها به خصوص تهران کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

  وی با بیان اینکه برخی از کارشناسان معماری معتقد هستند که کارشناسان نما از تکنولوژی‌های روز عقب مانده‌اند گفت: مثلا معتقدند که صنعت شیشه ارتقاء یافته است اما هنوز استفاده از شیشه در نما ممنوع است و بعضا کارشناسان نما برخورد سلیقه‌ای با طرح‌ها دارند که این مسئله روی اعصاب طراحان است و طراحان معتقدند کارشناسان نما بیشتر به نمای ساختمان مردم انتقاد وارد می‌کنند تا نمای ساختمان ارگان‌های رسمی که به نظر می‌رسد می‌بایست این مسئله مورد توجه قرار گیرد.

  رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه به جای دولتی و حاکمیتی کردن تصویب نما، باید از نهادهای مدنی تخصصی استفاده کنیم گفت: چرا که بعضا طراحان نما از ایرادات کمیته‌های نما خسته شده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی