مدیران خودروعصر اعتبار

طاهرخانی:

ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن در شهرهای جدید

عصر ساختمان- معاون وزیر و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: عملیات ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن طی هفته آینده با حضور رئیس جمهور آغاز می شود که سهم شهرهای جدید در این مرحله ۲۰ هزار واحد است.

ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن در شهرهای جدید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از رادیو اقتصاد، حبیب الله طاهرخانی افزود: این واحدها هم در اطراف تهران مثل شهرهای پرند، اندیشه، پردیس و هشتگرد و هم در سایر شهرها مانند شهرجدید سهند در تبریز، شهرجدید گلبهار در مشهد، شهرجدید بهارستان و فولاد شهر در اصفهان ساخته می شود.
  وی ادامه داد: اساس برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن مبتنی بر مشارکت با بخش خصوصی است بدین معنا که زمین و پروانه ساختمانی در مجموعه شهرهای جدید آورده دولت و شرکت عمران و هزینه ساخت برعهده شرکا و انبوه سازان است.
  معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: شرکا براساس سهم آورده خود به نوعی از تعداد واحدهای مسکونی سهم می برند.
  وی افزود: هدف اصلی این برنامه ایجاد رونق در تولید وعرضه مسکن در کشور بوده چرا که رکود در سال های اخیر باعث کمبود عرضه در جامعه شده است.
  طاهرخانی ضمن اشاره به اینکه بخشی از التهاب بازار مسکن ناشی از کمبود عرضه است، یادآورشد: خوشبختانه اجرای این طرح ضمن افزایش عرضه مسکن موجب ایجاد تحرک در بازار نیز خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی