مدیران خودروعصر اعتبار

عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛

رشد ۳ برابری قیمت هر واگن مترو نسبت به ۲ سال گذشته

عصر ساختمان- علیخانی گفت: هزینه خرید هر واگن مترو تا دو سال گذشته ۵ میلیارد تومان بود، اما اکنون برای خرید هر واگن باید ۱۵ میلیارد تومان هزینه کنیم.

رشد ۳ برابری قیمت هر واگن مترو نسبت به ۲ سال گذشته
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل ازباشگاه خبرنگاران، محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران  با اشاره به امضای تفاهم نامه خرید یک رام قطار بین شهرداری منطقه 2 و شرکت مترو تهران گفت: این اقدام شهرداری منطقه 2 مناسب بود، چراکه با این تفاهم نامه حمل و نقل عمومی منطقه توسعه یافته و هزینه خرید قطار و نوسازی اتوبوس‌ها هم با مشارکت شهرداری این منطقه تأمین می‌شود.

  او با تأکید بر اینکه سایر مناطق هم باید برای توسعه حمل و نقل عمومی در سطح منطقه خودشان مشارکت کنند، افزود: مترو تهران به 2 هزار واگن و حداکثر 30 هزار واگن نیاز دارد که با تأمین این تعداد واگن، تعداد سفر‌ها با مترو از 2 به 7 میلیون سفر خواهد رسید و فاصله حرکت قطار‌ها هم کاهش می‌یابد.

  علیخانی در خصوص هزینه تأمین واگن‌ها نیز تصریح کرد: تا 2 سال قبل ساخت هر واگن 5 میلیارد تومان هزینه داشت که در مجموع خرید 2 هزار واگن برای مترو تهران به 10 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داشت.

  علیخانی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به نوسانات ارزی، هزینه هر واگن 3 برابر شده و به 15 میلیارد تومان رسیده است، لذا تأمین واگن‌های مترو 30 هزار میلیارد تومان هزینه دارد.

  رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری منطقه 2 از طریق واگذاری املاک خود توانست به تأمین واگن‌های مترو کمک کند، گفت: 20 کیلومتر از خطوط مترو از منطقه 2 عبور می‌کند که اکنون 3 کیلومتر از آن به بهره برداری رسیده و برای 18 کیلومتر باقی مانده هم منابع مالی نیاز است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی