مدیران خودروعصر اعتبار

شرکت عمران شهر‌های جدید؛

آغاز عملیات اجرایی حدود ۲۰ هزار واحد در شهرهای جدید

عصر ساختمان- عملیات اجرایی احداث حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی متعلق به برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن شهرهای جدید طی چند روز آینده با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس آغاز خواهد شد.

آغاز عملیات اجرایی حدود ۲۰ هزار واحد در شهرهای جدید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از شرکت عمران شهر‌های جدید، به منظور رونق و تعادل بخشی به بازار مسکن به عنوان یکی از بازار‌های مهم در ایجاد فرصت‌های شغلی و به تحرک واداشتن سایر بخش‌های اقتصادی کشور، در برنامه تقدیمی وزارت راه و شهرسازی در دی ماه 1397 به رییس جمهور، مقرر شد ظرف مدت سه سال عملیات اجرایی ساخت تعداد 400 هزار واحد مسکونی با هدایت و راهبری مجموعه وزارت راه و شهرسازی آغاز شود.،

  با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهر‌های جدید و نیز در راستای اجرای اصول 31 و 43 قانون اساسی که وظیفه تأمین مسکن آحاد جامعه به خصوص گروه‌های نیازمند را برعهده دولت نهاده، شرکت عمران شهر‌های جدید نیز مانند سایر بخش‌های مربوطه احداث واحد‌های مسکونی را در دستور کار خود قرار داده و مشمول این طرح شد.

  در این راستا از مجموعه 400 هزار واحد تکلیفی، سهم شرکت عمران شهر‌های جدید 200 هزار واحد، سهم شرکت بازآفرینی شهری ایران 100 هزار واحد و سهم بنیاد مسکن 100 هزار واحد اعلام و در دستور کار قرار گرفت.

  با توجه به گزارش‌های ارائه شده شرکت عمران شهر‌های جدید تا کنون عملیات اجرایی حدود 60 هزار واحد از این برنامه را در شهر‌های گوناگون آغاز کرده که هرکدام در مراحل پیشرفت فیزیکی مختلفی قرار دارند.

  لازم به ذکر است که طبق برنامه ریزی انجام شده در این راستا عملیات اجرایی تعداد 150 هزار واحد مسکونی متعلق به برنامه مذکور نیز در هفته آینده با حضور رئیس جمهور آغاز و در دست اقدام قرار خواهد گرفت که شهر‌های جدید دارای سهمی حدودا 20 هزار واحدی در آن خواهد بود.

  گفتنی است شهر‌های جدید با آغاز این 20 هزار واحد در شهر‌های پرند، پردیس، فولادشهر، بهارستان، گلبهار، صدرا، سهند، امیرکبیر و هشتگرد، عملیات اجرایی احداث حدودا 80 هزار واحد را به طور رسمی از زمان ابتدای برنامه آغاز و در دستور کار دارد.

  با توجه به اطلاعات ارسالی از شهر‌های جدید حاضر در این برنامه شهر جدید فولادشهر با 7 هزار و 134 واحد، شهر جدید پرند با 4 هزار و 448 واحد، شهر جدید گلبهار با 2 هزار و 762 واحد، شهر جدید سهند با یکهزار و 547 واحد، شهر جدید صدرا با یکهزار و 497 واحد، شهر جدید امیرکبیر با 800 واحدف شهر جدید هشتگرد با 520 واحد و شهر جدید پردیس با 150 واحد به ترتیب بیشترین پروژه را در این افتتاح در بر خواهند داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی