مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

ایجاد زیرساخت مناسب در سایت‌های مسکن مهر

عصر ساختمان- مأموریت ما، ایجاد فرصت برای نسل‌های آینده‌ای است که در سایت‌های مسکن مهر ساکن هستند

ایجاد زیرساخت مناسب در سایت‌های مسکن مهر
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،معاون وزیر راه و شهرسازی، ­مهم‌ترین رسالت شهر‌های جدید را، تبدیل مسکن مهر به سکونتگاه‌های درخور با زیرساخت‌های اجتماعی مناسب خواند و گفت: مأموریت ما، ایجاد فرصت برای نسل‌های آینده‌ای است که در سایت‌های مسکن مهر ساکن هستند.

  آقای ­حبیب اله طاهرخانی، مهم‌ترین رسالت این بخش در حوزه مسکن مهر را تبدیل این مناطق به سکونتگاه‌هایی درخور و با زیرساخت اجتماعی مناسب برای ساکنان اعلام کرد و افزود: از آنجایی که بخش قابل توجهی از شهر‌های جدید در اختیار سایت‌های مسکن مهر قرار دارد، پس یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های ما ساماندهی به این حوزه و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای رفاه حال هرچه بیشتر ساکنان آن است، چراکه در غیر این صورت، ​ در سال‌های آتی شاهد مشکلات بسیاری در این حوزه خواهیم بود.
  وی با بیان اینکه شرکت عمران شهر‌های جدید تصمیم دارد با جدیت فراوان برای ارتقای کیفیت زندگی در این بخش‌ها هزینه کند گفت: خوشبختانه در یک سال گذشته، موفق به ساخت حدودا یکصد مدرسه در سایت‌های مسکن مهر شده و مراکز فرهنگی فاخری را نیز احداث کردیم تا امکان تحصیل و رشد از شهروندان این بخش گرفته نشود.
  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مهم‌ترین مأموریت ما ایجاد فرصت برای نسل‌های آینده‌ای است که در سایت‌های مسکن مهر ساکن هستند افزود: در طول دو تا سه ­سال آینده باید تا جای ممکن برای ارتقای زیرساخت‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی در شهر‌های جدید هزینه کرده و فرصت بروز خلاقیت برای کودکان و فرزندان را در این مناطق فراهم کنیم.
  معاون وزیر راه و شهرسازی، مشارکت با بخش خصوصی را اولویت اصلی در تکمیل خدمات روبنایی و آماده سازی پروژه‌های مسکن مهر اعلام کرد و گفت: پروژه‌های روبنایی افتتاح شده امروز نتیجه همین مشارکت با بخش خصوصی است که بدون استفاده از منابع بخش دولتی تا کنون اجرا و به بهره برداری رسیده است.
  آقای طاهرخانی در بخش دیگری از سخنان خود توسعه و گسترش زیرساخت‌های اجتماعی در شهر‌های جدید را یکی از برنامه‌های مورد توجه شرکت در سال جاری دانست و افزود: توسعه اجتماعی شهر‌های جدید و شکل گیری هویت و همبستگی اجتماعی در آن‌ها نیازمند زیرساخت‌های اجتماعی است تا شهروندان ضمن ملاقات همدیگر، ​ با تعاملاتی که برقرار می‌کنند زمینه شکل گیری هویت منسجم اجتماعی را فراهم کنند.
  مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید، ­ همچنین بحث تعریف کارکرد شهر‌های جدید نسبت به کلانشهر را موضوع مورد توجه دیگر در این حوزه برشمرد و گفت: بدون شک ارتباط شهر‌های جدید با کلانشهر‌ها نباید یک سویه و همواره از سمت شهر جدید به شهر مادر باشد چراکه در غیر این صورت شهر جدید به سکونتگاهی الحاقی تبدیل خواهد شد.
  این مقام مسئول با تأکید براینکه باید نقش کارکردی هر شهر جدید که امکان بروز آن در کلانشهر مرکزی وجود ندارد مشخص و در شهر پرورش داده شود، گفت: قطعا در این مسیر فراهم کردن شرایط ارتباط دوسویه بین شهر‌های جدید و کلانشهر امری ضروری محسوب می‌شود تا اهداف تعیین شده مبنی بر اسکان، اقتصاد و اجتماع پایدار در شهر‌های مذکور محقق شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
  آرشیو