عصر اعتبار

تلاطم اجاره بها در آستانه تعطیلی مدارس

عصر ساختمان- یک کارشناس مسکن گفت: با توجه به اتمام امتحانات مدارس و افزایش حقوق کارمندان تغییرات هزینه اجاره خانه‌های مسکونی در این فصل قابل پیش‌بینی است.

تلاطم اجاره بها در آستانه تعطیلی مدارس
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، منوچهر بهرویان، عضو هیئت علمی دانشگاه و کارشناس مسکن گفت: با توجه به اینکه قیمت‌های مسکن کماکان بالاست و تقاضای مسکن هم زیاد است و همچنین با وجود تورم سالیانه، طبیعی است که در نرخ‌های اجاره شاهد تغییراتی باشیم.

  وی در ادامه گفت: بعد از پایان امتحانات مدارس در این فصل هر ساله شاهد افزایش قیمت اجاره‌ها به دلیل بالا رفتن تقاضا برای مسکن بوده‌ایم.

  بهرویان اذعان داشت: نمی‌توان نرخ مشخصی از سوی دستگاه‌های اجرایی برای اجاره بها تعیین کرد، زیرا در صورت اجبار یا معاملات صوری زیاد می‌شود یا از طرفی تمایل صاحبان املاک به اجاره دادن ملک‌هایشان کمتر خواهد شد و در نتیجه عرضه مسکن افت می‌کند.

  وی تاکید کرد: با توجه به رکود بازار خرید و فروش مسکن و همچنین پایین بودن قدرت خرید، افزایش بهای اجاره مسکن در سال‌های گذشته تشدید شده است.

  بهرویان با اشاره به افزایش مالیات بر اجاره بها و خانه‌های خالی توسط نهادهای مربوط، افزود: دولت می‌تواند با کنترل و نظارت بر خانه‌های خالی و افزایش مالیات بر اجاره بها و همچنین با تحویل مسکن مهر به مردم، گام‌های مهمی در جهت کنترل قیمت اجاره در جامعه بپردازد.

  وی تصریح کرد: هر ساله بر طبق آمار، 800 هزار ازدواج در کشور رخ می‌دهد، که قطعا در صورت عدم پیش‌بینی امکانات لازم جهت ساماندهی این زوج‌ها، تقاضای مسکن در سطح جامعه بالا رفته و همچنان شاهد افزایش روز افزون قیمت‌ اجاره‌ها خواهیم بود.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر