عصر اعتبار

فرانسوی ها در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ترمینال می سازند

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از سفر نمایندگان دو شرکت فرانسوی ADPI و بوی فرانسه به ایران با هدف مذاکره برای ساخت ترمینال مسافری ایران‌ شهر با ظرفیت سالیانه ۲۰ میلیون مسافر خبر داد.

فرانسوی ها در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ترمینال می سازند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، محمود نویدی افزود: اواخر سال گذشته یک یادداشت‌تفاهم همکاری بین ایران و فرانسه برای ساخت ترمینال جدید مسافری با عنوان ایران‌شهر در مجموعه شهر فرودگاهی امضا شد.
  به گفته این مقام مسئول، پس از امضای تفاهم‌نامه مقرر شد در مدت چهار ماه بررسی‌ها و مذاکرات لازم بین دو طرف انجام شود تا در صورت توافق، این تفاهم‌نامه تبدیل به قرار‌داد شود.
  مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه بیش از سه ماه از زمان امضای یادداشت تفاهم‌نامه گذشته است، خاطرنشان کرد: چهار دور مذاکره در این مدت بین دو طرف انجام شد و نمایندگان این دو شرکت روز چهارشنبه گذشته نیز برای ادامه مذاکرات به ایران سفر کردند.
  نویدی ادامه داد: جزئیات چگونگی مشارکت طرف‌های فرانسوی برای ساخت ترمینال ایران‌شهر در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با ظرفیت اولیه اعزام و پذیرش سالیانه 20 میلیون مسافر در این جلسات مورد بحث و گفت وگو ‌قرار می گیرد؛ هرچند به دلیل اینکه هنوز این تفاهم نامه تبدیل به قرارداد نشده نمی‌توان درباره جزئیات فنی پروژه نتیجه‌گیری کرد.
  وی گفت: درصورت امضای قرارداد، این دو شرکت فرانسوی ترمینال مسافری ایران‌شهر را به روش سرمایه‌گذاریBOT (ساخت، بهره برداری و انتقال) احداث خواهند کرد که در سلسله مذاکرات دو طرف شرایط لازم برای اجرای این پروژه مورد بررسی قرار می گیرد.
  مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه سرمایه‌گذاری ساخت این ترمینال مسافری به صورت 100 درصد بر عهده طرف فرانسوی خواهد بود، گفت: بهره‌برداری از پروژه برای مدتی نیز به صورت مشارکتی انجام می‌شود.
  نویدی درباره طرح پروژه ترمینال ایران‌شهر بیان داشت: یکی از موضوعات در حال مذاکره، طراحی این ترمینال است که شرکت «ناکو»ی هلند به عنوان مشاور پروژه موضوعات فنی پروژه را بررسی می‌کند.
  وی یادآور شد: نمایندگان این دو شرکت از روند ساخت ترمینال «سلام» که با ظرفیت جابجایی سالیانه چهار میلیون و 500 هزار نفر مسافر در حال احداث است نیز بازدید کردند.
  فرودگاه امام خمینی(ره) که به شهر فرودگاهی شناخته می شود در فاصله 35 کیلومتری تهران و در جاده تهران – قم قرار گرفته است.
  اکنون یک هتل در بخش جنوبی فرودگاه برای ارائه خدمت مسافران ساخته شده و خطوط حمل و نقل مسافر از جمله تاکسیرانی و اتوبوسرانی نیز مسافران را از این فرودگاه به تهران و سایر شهرها منتقل می کنند.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو