مدیران خودروعصر اعتبار

استفاده از دستگاه‌های ایرانی برای پوشش دهی نانویی شیرآالات

عصر ساختمان- سه دستگاه پوشش‌دهی PVD به تولیدکنندگان شیرآلات و محصولات لوازم خانگی، طی یک سال گذشته توسط یک شرکت دانش بنیان فروخته شد.

استفاده از دستگاه‌های ایرانی برای پوشش دهی نانویی شیرآالات
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، مهدی هاشمی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده دستگاههای پوشش دهی خلا با فناوری قوس کاتدی گفت: این دستگاه‌ها به شرکت‌های فعال در حوزه شیرآلات و لوازم خانگی فروخته شده است.

  هاشمی افزود: چسبندگی بالای پوشش، سرعت بالا ایجاد خلاء، کاربری ساده و خودکار بودن مراحل انجام کار موجب شده تا این دستگاه مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان قرار گیرد به طوری که طی دو سال گذشته 5 دستگاه از این سامانه‌ها به تولیدکنندگان ایرانی در حوزه‌های مختلف تحویل داده شده است.

  وی  ادامه داد: کاشی و سرامیک، لوازم بهداشتی و ساختمانی، قطعات خودرو، صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی، یراق در و پنجره و لوازم تزئینی از جمله کاربردهای دستگاه لایه‌نشانی شرکت خلاء پوشان فلز است.

  مدیر این شرکت گفت: پوشش‌دهی روی شیرآلات ساختمانی یکی از مهم‌ترین کاربردهای این دستگاه است. به دلیل تحریم‌ها، برخی از محصولات به سختی وارد ایران می‌شوند از این رو تولیدکنندگان شیرآلات و لوازم ساختمانی تلاش دارند تا با بومی‌سازی فناوری و محصولات بتوانند جای خالی محصولات وارداتی را با فناوری داخلی پر کنند. از این رو  اقبال زیادی به سوی دستگاه‌های لایه‌نشانی وجود دارد چرا که این تجهیزات می‌توانند بسیاری از پوشش‌های تزیینی و لوکس را که پیش از این به صورت وارداتی تامین می‌شدند را در داخل کشور ایجاد کنند.

  هاشمی درباره توسعه کسب‌وکار شرکت خلاء پوشان فلز گفت: ما در حال راه‌اندازی بخش خدماتی هستیم تا دستگاهی برای ارائه خدمات به مشتریان ارائه کنیم. در این بخش، کسانی که نمونه‌هایی برای پوشش‌دهی دارند می‌توانند از دستگاه پوشش‌دهی شرکت خلاء پوشان فلز استفاده کنند. همچنین مشتریانی که علاقه‌مند به خرید دستگاه هستند با بازدید و استفاده از این دستگاه می‌توانند نسبت به عملکرد این سامانه اطمینان حاصل کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی