عصر اعتبار

معاون گردشگری اردبیل:

هتل‌های استان اردبیل استانداردسازی می‌شود

عصر ساختمان:معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ۷۵ درصد از هتل‌های استان اردبیل استانداردسازی شده یا در حال استانداردسازی هستند.

هتل‌های استان اردبیل استانداردسازی می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از تسنیم، قادر تقی‌زاده صبح امروز در جلسه توجیهی با هدف استانداردسازی میهمان پذیرها و مراکز پذیرایی بین راهی در اردبیل با اشاره به استانداردسازی تأسیسات گردشگری در راستای آئین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر آنها اظهار داشت: براین اساس چهار واحد گردشگری استان شامل هتل‌های بوستان، صحت و هتل ارسباران پارس آباد و میهمان سرای جهانگردی خلخال استانداردسازی شده‌اند.

  وی با بیان اینکه علاوه بر مراکز فوق، پرونده سه واحد اقامتی از جمله هتل امید و پدرام سرعین و هتل شورابیل اردبیل برای استانداردسازی به کمیسیون استانداردسازی ارسال شده است، افزود: پرونده استانداردسازی 10 هتل در شهرستان‌های سرعین، اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد و یک میهمان پذیر نیز در مرحله رفع نقص است.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل دارای 86 هتل آپارتمان است، به ضرورت تدوین ضوابط استانداردی سازی هتل آپارتمان ها تأکید و بیان کرد: تدوین ضوابط استانداردسازی مجتمع‌های آبدرمانی که از سوی سازمان مرکزی به این استان محول شده درحال انجام است که پس از تکمیل برای ابلاغ به تمامی مجتمع‌های آبدرمانی کشور به سازمان مرکزی ارسال خواهد شد.

  تقی‌زاده با تأکید بر اینکه تأسیسات گردشگری که اقدام به استانداردسازی نکنند در کنار تنزیل درجه آن واحد، با افزایش نرخ آنان نیز موافقت نخواهد شد، گفت: این تأسیسات برای بالا بردن کیفیت خدمات واحدهای خود که به طور قطع در جذب گردشگر داخلی و خارجی تأثیرگذار است باید پیشقدم شوند.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تشریح روند استانداردسازی تأسیسات گردشگری اظهار کرد: تأسیسات گردشگری در چهار حوزه زیرساخت فنی، ایمنی و بهداشتی، خدمات و تجهیزات و نیروی انسانی و آموزش مورد ارزیابی قرار می گیرند.

  وی از جمله دلایل اصلی عدم انطباق در استانداردسازی ها به نبود کنترل استانداردها و ضوابط در اکثر نقشه های معماری در زمان ساخت و زمان بهره‌برداری، عدم اطلاع مدیران و بهره‌برداران از لزوم اعمال آیتم‌های استاندارد در بخش‌های تجهیزاتی، بهداشتی و مهندسی و نبود نظارت و کنترل حین ساخت و بهره‌گیری از مهندسان و مشاوران غیرمتخصص در زمینه طراحی و تجهیز هتل اشاره کرد.

  تقی‌زاده برای جلوگیری از بروز این عدم انطباق به الزام سرمایه‌گذاران به استفاده از شرکت‌های متخصص در زمینه‌های فنی مهندسی و تجهیزاتی بهداشتی و ابلاغ مصوبات الزام‌آور برای کنترل نقشه‌های معماری و جدول تجهیزاتی در زمان طراحی و زمان ساخت تأکید کرد.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل یکی از راهکارهای تسهیل استانداردسازی مراکز پذیرایی بین راهی استان را داشتن تأئیدیه اداره بهداشت این مراکز و تصویب نقشه های بهداشتی آنان برشمرد و افزود: داشتن هرگونه تأئیدیه از مراجع بالادست از جمله آتش نشانی، شهرداری و سایر نهادها لازمه روند استانداردسازی است.

  وی با تأکید بر ضرورت پیگیری مراکز پذیرایی بین راهی استان برای اخذ ستاره بهداشتی واحدها با عنوان "سیب سلامت" از سوی مرکز بهداشت استان، گفت: پس از اخذ سیب سلامت، اسامی این واحدها در فهرست سایت های بین‌المللی درج می‌شود که این حرکت در شهرهای مشهد و تهران آغاز شده است.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو