مدیران خودروعصر اعتبار

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

دولت در شرایط بحرانی با سیاست های دستوری بازار مسکن را کنترل کند

تعیین سقف اجاره‌بها بهترین راهکار برای مدیریت بازار مسکن

عصر ساختمان- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:بهترین راه کار برای مدیریت بازار اجاره بها در شرایط کنونی، تعیین سقف اجاره‌بها بود تا مالکان نتوانند قیمت اجاره را به میزان دلخواه بالا ببرند.

دولت در شرایط بحرانی با سیاست های دستوری بازار مسکن را کنترل کند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از خانه ملت ، سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس  با انتقاد از مخالفت اعضای هیأت دولت با تشکیل کمیته تعیین سقف اجاره‌بها، گفت: امروز کشور با معضل بزرگی مانند گرانی مسکن مواجه بوده و عملا مردم به ویژه مستأجران در شرایط کنونی قادر به تأمین مسکن نیستند.

  نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرایط امروز بازار خرید و فروش و اجاره مسکن بحرانی است و دولت باید این وضعیت را مدیریت کند، اما متأسفانه اقدام قبولی در این رابطه صورت نگرفت.

  تعیین سقف اجاره‌بها بهترین راه کار برای مدیریت بازار مسکن

  وی ادامه داد: بهترین راه کار برای مدیریت بازار اجاره بها در شرایط کنونی، تعیین سقف اجاره‌بها بود تا مالکان نتوانند قیمت اجاره را به میزان دلخواه بالا ببرند.

  دولت باید در شرایط بحرانی با سیاست های دستوری بازار مسکن را مدیریت کند

  علوی گفت: ما امروز در شرایط تحریمی و جنگی قرار داریم و اقتصاد مسکن ما دچار تلاطم شده، بنابراین در این شرایط نیاز به سیاست های دستوری و تحکمی برای مدیریت بازار داریم، در غیر این صورت اگر به دنبال سیاست های گذاری بلند مدت باشیم، بازار امروز از دست می رود.

  مستأجران زیر گرانی قیمت مسکن له و نابود شده اند

  این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در یک سال اخیر مستأجران زیر گرانی قیمت مسکن له و نابود شده اند و دولت تازه به دنبال سیاست گذاری برای ساماندهی بازار است.

  امروز قیمت ها در بازار مسکن توسط دلالان و سوداگران تعیین می شود

  وی گفت: دولت باید بپذیرد که امروز قیمت ها در بازار مسکن توسط دلالان و سوداگران تعیین می شود، بنابراین دولت در این عرصه خود باید پا به میدان گذاشته و قیمت ها را تعیین کند.

  موج مهاجرت معکوس مردم از کلانشهرها به سمت حاشیه شهرها

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امروز شاهد موج مهاجرت معکوس مردم از کلانشهرها به ویژه پایتخت به سمت حاشیه شهرها هستیم، از این رو قطعا حاشیه نشینی تبعاتی دارد که حل آن ها اعتبارات بسیار و زمان طولانی می طلبد./

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی