مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

اتمام مرمت ۴۰ هزار مسکن خسارت دیده از سیل تا مرداد

عصر ساختمان- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:مرمت واحدهای خسارت دیده از سیل در سراسر کشور که در مرحله اول حدود ۴۰ هزار واحد مسکونی بود تا پایان مرداد ماه خاتمه یابد و احداث ۳۰ هزار واحد مسکونی احداثی نیز تا پایان سال جاری پایان می‌یابد.

اتمام مرمت ۴۰ هزار مسکن خسارت دیده از سیل تا مرداد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، علیرضا تابش در حاشیه آئین افتتاح نخستین واحد مسکونی سیل زدگان مازندران در روستای تالار پشت شهرستان سیمرغ، میزان اعتبار اختصاصی دولت برای این واحدهای مسکونی را حدود 25 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون اعتبار ساخت 102 هزار واحد مسکونی سیل‌زدگان در 21 استان کشور از سوی دولت تامین شده است افزود: تاکنون 18 هزار میلیارد ریال از این اعتبار در مرحله اول به بانک‌های عامل برای پرداخت به سیل زدگان ابلاغ شد و کماکان انعقادقرارداد با سیل‌زدگان برای پرداخت این تسهیلات ادامه دارد.

  تابش پیش‌بینی کرد که در صورت ادامه روند انعقاد قراردادها حداکثر تا پایان تیرماه سال جاری انعقاد قرارداد با تمام سیل‌زدگان خسارت دیده انجام شود.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در مرحله اول اعتبار سنجی برای 70 هزار واحد مسکونی تخریبی و مرمتی و 42 هزار واحد معیشتی انجام شده بود که اعتبارش نیز از سوی دولت تأمین شده است و برای بقیه هم مشکلی در پرداخت اعتبار وجود ندارد.

  به گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وی واحدهای مسکونی تخریبی ناشی از سیل را 30 هزار واحد اعلام کرد. کمتر از یک هزار از این واحدها مربوط به استان مازندران است.

  * پرداخت یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور همچنین گفت که برای کمک به سیل زدگان تاکنون یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض از سوی دولت تأمین و به خسارت دیدگان پرداخت شد و سایر سیل زدگان نیز این تسهیلات بلاعوض را دریافت خواهند کرد.

  وی افزود: علاوه بر این، حدود 50 هزار تن فولاد نیز از سوی بنیاد مسکن خریداری و در اختیار سیل زدگان قرار می‌گیرد و حمل این بارها نیز به وسیله ماشین آلات این نهاد تا مناطق سیل زده انجام خواهد شد.

  * کارخانه‌های سیمان بنیاد مستضعفان سیمان رایگان تامین می‌کنند

  به گفته تابش، واحدهای سیمان بنیاد مستضعفان تمام سیمان مناطق سیل زده سراسر کشور را به طور رایگان تأمین می‌کنند و حمل نیز به صورت رایگان از سوی بنیاد مسکن انجام خواهد شد.

  تابش گفت: با همدلی که در سراسر کشور برای بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده ایجاد شد؛ به نظر می‌رسد که مرمت واحدهای خسارت دیده که در مرحله اول حدود 40 هزار واحد مسکونی بود تا پایان مرداد ماه خاتمه یابد و 30 هزار واحد مسکونی احداثی نیز تا پایان سال جاری خاتمه می‌یابد.

  وی از سیل‌زدگانی که تاکنون برای انعقاد قرارداد جهت مرمت و نوسازی واحدهای خسارت دیده خود اقدام نکردند خواست تا هر چه سریع‌تر نسبت به انعقاد قرارداد اقدام کنند.

  بر اساس آمار سیل سال جاری به حدود 160 هزار واحد مسکونی خسارت زد که 6 هزار و 800 واحد آن در مازندران بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی