مدیران خودروعصر اعتبار

در خردادماه صورت گرفت؛

کاهش ۵۰ درصدی معاملات مسکن در پایتخت

عصر ساختمان- آمارهای دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که تعداد معاملات مسکن شهر تهران در خردادماه ۵۰.۲ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

کاهش ۵۰ درصدی معاملات مسکن در پایتخت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایبِنا، براساس گزارش دفتر اقتصاد مسکن، متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران طی یک ماه خرداد به 13 میلیون و 425 هزار تومان رسیده است که نسبت به ماه قبل از آن معادل 5.6 درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته(خرداد 97) معادل 106.8 درصد افزایش را تجربه کرده است.

    در این ماه، تعداد 6 هزار و 127 فقره معامله خرید و فروش مسکن در بنگاه‌های املاک پایتخت ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل 50.2 درصد کاهش داشته است. بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، بیشترین میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در خردادماه امسال ، به منطقه یک پایتخت با میانگین هر متر مربع 27 میلیون و 573 هزار تومان اختصاص داشت و در رتبه دوم منطقه 3 پایتخت با متوسط قیمت هر مترمربع 24 میلیون و 396 هزار تومان قرار گرفته است.

    ارزان‌ترین منطقه تهران در معاملات مسکن خردادماه امسال، منطقه 18 با متوسط قیمت هر مترمربع 5 میلیون و 917 هزار تومان بوده است و پس از آن، رتبه بعدی به منطقه 20 با میانگین هر متر مربع 6 میلیون و 225 هزار تومان اختصاص دارد.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی