مدیران خودروعصر اعتبار

کسادی معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس

عصر ساختمان- قیمت هر برگه تسهیلات مسکن در معاملات فرابورس ایران در حالی این روزها به کمترین نرخ خود طی چند سال اخیر رسیده که حجم و ارزش معاملات این اوراق در فرابورس نیز در ماه گذشته به ترتیب ۲۱ و ۴۲درصد کاهش یافته است.

کسادی معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، افزایش چشمگیر و حباب قیمت مسکن در سال گذشته و اردیبهشت امسال در حالی این روزها به شرایط رکودی و کاهشی تبدیل شده است که به تازگی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران نیز به این موضوع اشاره کرده و از کاهش 33 درصدی معاملات مسکن در تهران در خرداد امسال نسبت به ماه مشابه پارسال خبر داده است.

    این در حالی است که رکود سنگین بر معاملات بازار مسکن اثر خود را بر بازار اوراق گواهی تسهیلات مسکن در فرابورس ایران نیز گذاشته است و این موضوع سبب شده تا این اوراق در قیمت‌های 30 تا 40 هزار تومان هم در این بازار خریدار نداشته باشد.

    همچنین نگاهی به معاملات فرابورس ایران در خردادماه امسال نشان می‌دهد در این مدت یک میلیون و 460 هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش 718میلیارد ریال در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که این موضوع از کاهش 21درصدی حجم و افت 42درصدی ارزش معاملات این اوراق در مقایسه با خردادماه پارسال حکایت دارد.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی