مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران:

حمایت بیمه ای ومالیاتی از فعالان ساخت وساز دربافت فرسوده مدنظراست

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: نوسازی بافت های فرسوده یک کار اجتماعی و اقتصادی بوده و حمایت بیمه ای و مالیاتی از فعالان ساخت وساز در این نقاط مدنظر قرار دارد.

حمایت بیمه ای ومالیاتی از فعالان ساخت وساز دربافت فرسوده مدنظراست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، سید محمد پژمان عصر سه شنبه در نشست با معاون امور عمرانی استاندار مرکزی در اراک، اظهار داشت: در راستای توانمند سازی مردم بافت‌های فرسوده باید کار فرهنگی در ابعاد گسترده‌ای انجام شود.

  وی ادامه داد: کارهای مربوط به حوزه باز آفرینی شهری را باید توسط مردم و با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد انجام داد، ما نیز وظیفه تسهیل را بر عهده داریم و با ارائه خدمات پشتیبان به آنها کمک کنیم.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: کار نوسازی بافت‌های فرسوده یک کار اجتماعی و اقتصادی است بسیاری از کارها در این حوزه می‌تواند با دقت، کیفیت و با هزینه مناسب و ساده انجام شود و از بروز شائبه‌ها جلوگیری کند.

  پژمان تاکید کرد: اگر اختیارات استان‌ها در حوزه بازآفرینی افزایش پیدا کند با انتخاب رؤسا در مرکز استان‌ها لازم نیست برای انجام هر کاری به دفتر مرکزی ستاد مراجعه کنند و امروز تصمیم گیری تفویض اختیار پیرامون باز آفرینی شهری به استان مرکزی توسط استاندار و بنده امضا شد.

  وی افزود: بر اساس این تفویض اختیار قرار شد، هیأت اجرایی متشکل از معاون عمرانی استاندار، مدیر کل راه و شهرسازی و شهردار اراک تشکیل شود و هر کدام بنا به بضاعت دستگاه خود دستور کار برای نوسازی بافت فرسوده ارائه کنند، البته در قالب هیأت اجرایی یک مدیر توانمند در محل حضور پیدا می‌کند و تمامی دستگاه‌ها باید در این قسمت خدمات موردنیاز را ارائه کنند.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران خاطر نشان کرد: با وجود این اتفاق جدید انجام کار ساده خواهد بود و تمامی امکانات در اختیار این هیأت اجرایی است و می‌توانند اقدامات مربوط به واحدها از قبیل تولید زمین و بافت‌ها را به طور مشترک انجام دهند.

  پژمان گفت: اعتبارات لازم در حوزه بازآفرینی به این هیأت اجرایی داده شده و اینکه اگر در حوزه تولید مسکن حداقل به مردم اختیار ساخت یک مسکن در بافت‌های فرسوده اعطا شود، امکان پذیر است البته از شهردار اراک انتظار می‌رود، منابع بیشتری در این خصوص در اختیار بگیرد.

  وی خطاب به انبوه سازان پروژه‌های باز آفرینی موجود در شهر اراک گفت: باید این گروه در تولید زمین نقش آفرینی کنند و طراحی‌ها را باید بر اساس محور تقاضا انجام دهند. باید سفارشی کار کنند تا مشخص شود این طرح برای چه خانواده‌ای با چه هدفی است.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران اظهار کرد: تمامی راه حل های ارائه شده در حوزه باز آفرینی باید به تهیه سرپناه برای مردم بیانجامد، باید مباحثی مانند توجه به وسعت کار، استحکام، کیفیت و … در واحدهای مسکونی این حوزه افزایش پیدا کند.

  پژمان با اشاره به تسهیل گری ارتباط مردم گفت: انبوه سازان باید علاوه بر طرح‌ها زمینه مشارکت مردم در این حوزه را فراهم سازند تا مردم تفاوت چشمگیر اقتصادی را مشاهده و باور کنند که واحد دلخواه آنها با کیفیت و زمان مناسب آماده می‌شود.

  وی افزود: حضور یک مشاور مجرب که ارتباط وی با مردم ساکن در مناطق بافت‌های فرسوده خوب بوده و مطالبه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشد، لازم است. مطالعات تفصیلی به تنهایی پاسخگو نیست.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران گفت: اعطای تسهیلات، امتیازات و اولویت‌هایی که در حوزه بازآفرینی به کار گرفته می‌شود یک کار بزرگ است. در ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده باید به این نکته توجه کرد که طبقات زیاد با فرهنگ مردم این نواحی مطابقت ندارد بلکه باید مسکنی را تولید کرد که مورد استفاده مردم باشد.

  وی با بیان اینکه خط قرمز ما کیفیت است، گفت: درست است در بازآفرینی اقشار مورد هدف ما با گروه اقتصادی پایین است اما، در بعد ایمنی، کیفیت و مقررات ملی تفاوتی بین فقیر و غنی قائل نیستیم.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: یکی از پارامترهای مهم در حوزه بازآفرینی کاهش هزینه‌ها می‌باشد و باید نسبت به این مساله دغدغه مندانه فکر و عمل کنیم.

  پژمان اظهار کرد: ناحیه صنعتی شهر اراک مساحت بزرگی را درگیر کرده است، پیشنهاد ما این است یک مشاور مطالعه‌ای در خصوص بازآفرینی با رویکرد ایجاد فرصت و ثروت برای مالکین این منطقه انجام دهد زیرا یکی از مسائل مورد توجه در حوزه بازآفرینی شناسایی پتانسیل‌های شهر است.
  است.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران گفت: در ارتباط با بحث مالیات و بیمه موضوعاتی را دنبال می‌کنیم تا کسانی که برای ساخت این واحدها اقدام می‌کنند، از معافیت برخوردار شوند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی