مدیران خودروعصر اعتبار

پرداخت ۲۰ میلیارد تومان کمک به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل در گلستان

عصر ساختمان- مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل در استان گلستان پرداخت شده است.

پرداخت ۲۰ میلیارد تومان کمک به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل در گلستان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، محمدتقی زمانی نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران از پرداخت 20 میلیارد و 211 میلیون تومان کمک بلاعوض به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل خبر داد و گفت:دولت مصوبه‌هایی را برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، کمک‌های بلاعوض و معیشتی و همچنین ودیعه مسکن در دستور کار قرار داده است.

  وی افزود: براساس ارزیابی‌های کارشناسان بنیاد مسکن استان سیل به 21 هزار و 79 واحد مسکونی ( 13 هزار و 646 واحد روستایی و 7 هزار و 433 واحد مسکونی شهری) خسارت وارد کرده که از این تعداد 7 هزار و 554 واحد احداثی و 13 هزار و 525 واحد هم تعمیری هستند.

  مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان با بیان اینکه تا کنون پرونده 11 هزار و 450 متقاضی ساخت و تعمیرات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، از عقد قرارداد بانک‌ها با یک‌هزار و 382 مالک خبر دادند که به هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست.

  زمانی‌نژاد اظهار داشت: تاکنون  842 واحد آواربرداری، 1006 واحد پی کنی ، 116 واحد فونداسیون، 30 واحد اجرای ستون انجام شده و 5 واحد نیز به بهره برداری رسیده است.

  وی با انتقاد از طولانی شدن روند پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها ادامه‌داد: پرداخت تسهیلات به پرونده‌ها در بانک‌ها روند کُندی دارد و از مجموع متقاضیانی که برای دریافت تسهیلات معرفی شدند فقط برای یک‌هزار و 382 پرونده پرداخت انعقاد قرارداد شده است.

  زمانی‌نژاد گفت: دولت برای جبران خسارت‌های بخش مسکونی 25 هزار میلیاردریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای استان گلستان پیش‌بینی کرده است.

  مدیرکل بنیادمسکن استان با بیان اینکه سیمان، تهیه نقشه و صدور پروانه ساخت برای واحدهای مسکونی خسارت دیده رایگان است، خاطرنشان کرد: یک‌هزار تن سیمان رایگان برای نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در حال توزیع است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی