عصر اعتبار

از ۲۶ تا ۲۹ اردیبهشت ماه؛

حضور ۱۱۰ شرکت خارجی در چهارمین نمایشگاه ریلی کشور

عصر ساختمان- دبیر چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی گفت: بیش از ۳۵۰ شرکت داخلی و ۱۱۰ شرکت خارجی از ۲۶ تا ۲۹ اردیبهشت ماه، درنمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی تهران حضور می یابند.

حضور ۱۱۰ شرکت خارجی در چهارمین نمایشگاه ریلی کشور
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی محتشم امیری افزود: شرکت هایی از کشورهای آلمان، انگلستان، سوئیس، فرانسه، ایتالیا، ترکیه، چین، فنلاند، بنگلادش، بلژیک، جمهوری چک، روسیه، اوکراین، استرالیا، لهستان، سوئد و بلغارستان در این نمایشگاه مشارکت دارند.

  به گفته وی، شرکت‌های زیمنس آلمان، آلستوم فرانسه، استادلر سوئیس، بمباردیر و بوخومر آلمان با انتقال دانش و فناوری، دستاوردهای خود را در صنعت حمل و نقل ریلی در این نمایشگاه عرضه می کنند.

  محتشم امیری افزود: نمایشگاه یاد شده به عنوان بزرگترین رویداد نمایشگاهی بین‌المللی حمل و نقل ریلی در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود و در فضایی به وسعت 20 هزار متر مربع برپا خواهد شد.

  همزمان با برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی؛ همایش بین المللی(ریل- نفت - بندر) و گردهمایی تخصصی قطارهای پرسرعت ژاپن با حضور دست‌اندرکاران و کارشناسان حمل و نقل ریلی کشور، مسئولان انجمن‌های ریلی اسپانیا، ژاپن، ایتالیا، راه آهن قزاقستان، چین، چک و ایتالیا نیز برگزار می‌شود.

  پیش از این محمدحسین قنبری رئیس انجمن صنایع ریلی ایران گفته بود: تلاش می‌شود نمایشگاه بین‌المللی صنایع ریلی ایران به‌ عنوان قطب نمایشگاه‌های ریلی منطقه مطرح شود، تا حضور گسترده شرکت‌های ایرانی و بین‌المللی را در این نمایشگاه به دنبال داشته باشد.

  وی مقابله با تحریم‌های ظالمانه، افزایش صادرات، بومی‌سازی صنعت ریلی و آشنایی شرکت‌های داخلی با آخرین دستاوردهای فناوری‌های صنایع ریلی در جهان را از اهداف برگزاری این نمایشگاه در تهران ذکر کرد.

  وی گفت‌: برگزاری این نمایشگاه زمینه مناسبی را برای شرکت‌های ایرانی به منظور همکاری‌ خود با شرکت‌های معتبر جهان در صنعت حمل و نقل ریلی فراهم می کند تا بتوانیم از آخرین دستاوردهای صنعت ریلی و صنایع وابسته به آن استفاده کنیم.

  در این نمایشگاه بخش‌های مختلف صنایع و خدمات مختلف ریلی از جمله بخش مسافری درون شهری، برون شهری و بخش باری، واگن‌های نیرو محرکه، واگن مولد، لکوموتیو های برقی و دیزلی، قطعات مصرفی واگن های اتوبوسی، واگن های باری، شرکت های حمل و نقل ریلی، شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش، خدمات تعمیر و نگهداری و خدمات بیمه ای در معرض دید علاقه‌مندان قرار می گیرد.

  پیشتر مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفته بود، براساس برنامه‌های پنجساله چهارم و پنجم توسعه سهم بخش ریلی از کل جابجایی بار کشور 30 درصد پیش بینی شده بود، در حالیکه این رقم اکنون 11 درصد است و با به‌کارگیری سیاست‌های نادرست در دوره سال های 92- 1385 این رقم به 10.5 درصد تنزل یافت.

  سال 1393 سهم حمل بار ریلی با رشدی مثبت به رقم 10.9 درصد رسید.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو