مدیران خودروعصر اعتبار

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی:

پیش‌بینی ۹۸ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب دیده روستایی لرستان

عصر ساختمان- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور سه شنبه ۱۴ خرداد ضمن حضور در استان لرستان از آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده شهرهای پلدختر و معمولان بازدید کرد.

پیش‌بینی ۹۸ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب دیده روستایی لرستان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، مهدی جمالی نژاد به همراه مسوولان استانی و محلی از روند بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل فروردین ماه امسال این دو شهر و روستاهای اطراف بازدید و در جریان آخرین برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته، قرار گرفت.

  وی در معمولان در جلسه بررسی روند بازسازی ونوسازی که با حضور مسوولان محلی و بنیاد مسکن تشکیل شد، حضور یافت و ضمن استماع گزارش های مسوولان برخی تصمیمات و برنامه های کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده را برای حاضران تشریح نمود.

  معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین در نشست بررسی روند بازسازی و نوسازی شهر پلدختر شرکت کرد و گفت: به منظور پیگیری دقیق و همه جانبه موضوعات مرتبط با سیل فروردین ماه امسال، قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل به ریاست وزیر محترم کشور تشکیل شده و ذیل آن کمیته های تخصصی و قرارگاه های متناظر در استان ها و دستگاه های مرتبط تشکیل شده است.

  وی افزود: پایه و اساس بسیاری از مصوبات هیات محترم وزیران در زمینه جبران خسارات ناشی از سیل، اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی می باشد.

  جمالی نژاد اضافه کرد: اولویت اول در بازسازی و جبران خسارتهای ناشی از سیل مربوط به مسکن مردم و زمین های زراعی و باغات بود و هیات محترم وزیران مصوباتی خوبی در این زمینه ها داشته است.

  وی همچنین گفت: اولویت بعدی، جبران خسارت های وارد شده به زیرساخت‌های حوزه های راه و شهرسازی، نیرو و واحدهای آموزشی و درمانی و همچنین خسارات وارد شده به زیرساخت های شهری و روستایی است که در حال جمع بندی موارد مرتبط با این مبحث هستیم.

  معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: در استان لرستان تاکنون در مجموع به هشت هزار و 361 واحد کمک های بلاعوضی به میزان 34 میلیارد تومان پرداخت شده که سه هزار و 486 مورد مربوط به کمک های بلاعوض معیشتی، هزار و 8 مورد کمک های بلاعوض جاری، سه هزار و 732 مورد کمک های بلاعوض تعمیری و 136 مورد مربوط به کمک های بلاعوض احداثی بوده است.

  رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه اظهار کرد: در مناطق آسیب دیده از سیل استان لرستان برخی روستاها کاملا باید جابه جا شود و در برخی روستاها بخش هایی باید جابه جا شود، بنابراین تمهیدات مربوط به این موضوع در زمینه های تامین زمین، آماده سازی زمین و تفکیک اراضی باید به طور دقیق اندیشیده شود.

  جمالی نژاد با بیان اینکه با جدیت پیگیر تسریع و تسهیل امور مربوط به بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده هستیم، گفت: سعی می کنیم با هماهنگی تمامی دستگاه ها کار بازسازی واحدهای آسیب دیده طبق دستور رییس جمهوری محترم تا انتهای سال به اتمام برسد.

  معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جریان بازدید از پلدختر کلنگ احداث سایت چهار هکتاری اسکان دائم مردم آسیب دیده از سیل را به زمین زد.

  وی همچنین از رودخانه کشکان و دیوار ساحلی آن که از داخل شهر پل دختر عبور می کند، نیز بازدید نمود.

  رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از روستای چم مهر در شهرستان پل دختر بازدید و اعلام کرد: 98 میلیارد تومان برای بازسازی واحدهای روستائی آسیب دیده لرستان پیش بینی شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت  کشور، جمالی نژاد در حاشیه این بازدید با اشاره به کمکهای پیش بینی شده برای بازسازی و نوسازی روستاهای آسیب دیده لرستان گفت: مبلغ 98 میلیارد تومان برای احداث 9800 واحد مسکونی روستائی در نظر گرفته شده و برای 11هزار واحد اسکان موقت روستائی نیز 66 میلیارد تومان کمک بلاعوض پیش بینی شده است.

  وی در ادامه از روند بازسازی پل ارتباطی روستای چم مهر به شهر پلدختر نیز بازدید نمود.

  لازم به ذکر است که پل مذکور به طول 120 متر راه ارتباطی 5 روستای شهرستان پل دختر را به یکدیگر متصل می نماید و برای بازسازی آن اعتباری معادل 5 میلیارد تومان پیش بینی شده است و تاکنون نیز 84 متر از آن اجرا شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی