عصر اعتبار

معاون نظارت بر اجرای استاندارد کشور:

۹۹ درصد آسانسورهای بخش اداری و عمومی کشور غیر استاندارد است

عصر ساختمان- آسانسورهای اماکن اداری و عمومیمعاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سال گذشته از یک هزار و ۶۶۰ بازرسی ادواری ا، ۹۹.۳ درصد آنها فاقد استانداردهای لازم بودند.

۹۹ درصد آسانسورهای بخش اداری و عمومی کشور غیر استاندارد است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی استاندارد گلستان، وحید مرندی مقدم روز چهارشنبه در جمع مدیران واحدهای تولیدی استان گلستان در گرگان با اعلام این خبر اظهار کرد: از مجموع این تعداد تنها 11 واحد فاقد مشکل بود و این درحالی بوده که از سال 83 استاندارد آسانسور برای همه مکان ها اجباری شده است.

  وی همچنین ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی در این بخش، نبود امکان بازرسی از آسانسورهای واحدهای مسکونی است و کارشناسان سازمان نمی توانند وارد حریم خصوصی افراد شوند.

  به گفته وی، اما در راستای تامین سلامت استفاده کنندگان از این وسیله، مردم خود باید برای نظارت استاندارد بر آسانسورهای واحدهای مسکونی اقدام کنند.

  مرندی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت آزمایشگاه های همکار گفت: دو هزار و 100 آزمایشگاه همکار در کشور با سازمان ملی استاندارد همکاری دارند که این مساله نشان می دهد که استاندارد در بخش واگذاری تصدی گری به بخش خصوصی در کشور پیشگام است.

  معاون سازمان ملی استاندارد ایران افزود: از سوی دیگر این آزمایشگاه ها زمینه اشتغال مناسبی برای متخصصان و دانش آموختگان فراهم کرده است و نیز کمک خوبی به دولت و واحدهای تولیدی است.

  وی با بیان این که بسیاری از واحدهای تولیدی که آزمایشگاه های همکار به آنان مراجعه می کنند، از بالا بودن تعرفه ها گله دارند، افزود: این درحالی است که از پنج سال قبل در این حوزه تعرفه ها افزایش نداشته است و از این مساله آزمایشگاه های همکار نیز گله مند هستند.

  مرندی مقدم اضافه کرد: در بحث نظارت بر آزمایشگاه ها هر چند از سوی ما در برخی مواقع کم کاری صورت گرفته، اما برای حل این معضل، آیین نامه تشکیل انجمن آزمایشگاه های همکار تدوین شده است و این آزمایشگاه ها به زودی به سامانه نظارت سازمان ملی استاندارد متصل خواهند شد تا نظارت بهتری بر آنها اعمال شود.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو